Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 19, 20, 21  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 27 Mar 2016, 09:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
jazzu napisał:
Czołem Waldi, czytając twój powyższy post to jakbyś opisywał...mój wózek Wink
Mam na myśli ślady po gryzoniach w komorze silnika.
Zdarza mi się znajdywać ślady i jakieś resztki po ich np. jedzonku, zwłaszcza wiosną czyli sezonie godowym - efekt parkowania w lasach czy innych chaszczach.
Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś odstraszacza np. Kemo, ale to też niewiele daje - trudno pokryć falą dźwiękową całą przestrzeń komory silnika.
Jak na razie nie miałem uszkodzeń instalacji, w tym roku poeksperymentuję z kostkami toaletowymi - na czas parkowania "ekspozycja" pod maską.
Napisałem tak w odpowiedzi na problem który opisała koleżanka giga63, mając na myśli te dziury które opisała.
Na dzień dzisiejszy u mnie nie występują takie objawy, ale trzeba mieć się na baczności.

Errata:

I jeszcze jedna taka mała uwaga. Koty tam nie będą przesiadywać. Jeżeli już to pod silnikiem, pomiędzy ziemią a osłoną silnika.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
morda77

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków N-H
Posiadane auto: Honda Jazz Live 1.2 2005
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 29 Mar 2016, 18:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Panie i Panowie udało się...przynajmniej połowicznie bo czas pokaże czy moje zdolności manualne są coś warte Razz Na razie jestem bohaterem własnego domu, że tak zacytuję znaną reklamę Laughing
Zyski: satysfakcja (obrazowo to chodzę jak paw Laughing ) no i oczywiście coś tam grosza się zaoszczędziło...
Straty: nadszarpnięte nerwy, dwie złamane spinki, poharatane paluchy no i może jeszcze jedna z kur nie będzie nosić jaj bo dostała takiego kopa z karola ode mnie jak wskoczyła do auta, że HEJ Twisted Evil Laughing ( ale o tym babci ciiii....)

Krzakoo miał kołowrotek w głowie bo raz ta woda była a raz nie, niby wysuszone ale zaraz znowu mokro...jego przypuszczenia o zalegającej gdzieś wodzie były słuszne, podłoga bagażnika ma przetłoczenia i to w miejscu dla nas niewidocznym, mianowicie pod plastikami przy nadkolach i właśnie tam najpierw robi się małe bajorko, z którego później w zależności od naszego stylu jazdy lub pochyleń po których się poruszamy woda spływa do zagłębienia gdzie leży dojazdówka lub:
Cytat:
Co najlepsze pojawia się też tam pod siedzeniami z tyłu na tej jakby półeczce, za wykładziną przyklejaną na rzepy (mam nadzieję, że rozumiecie, nie mam foto)


Oczywiście woda może wam się pojawiać w tych miejscach też z innych powodów, jakich? nie wiem, ja po rozebraniu plastików z tyłu szukałem rdzawych zacieków, i to właśnie one jednoznacznie wskazały na pęknięcia przy końcach list maskujących dachu Wink

Na koniec podsyłam Wam link do albumu gdzie widać jak to u mnie wyglądało Wink
https://goo.gl/photos/aPSgMLZS7XaU9Y2N9

Jeśli ktoś ma jakieś pytanie to lepiej tu, w topicu, PW rzadko czytam bo rzadko się loguje, ale często forum przeglądam...I na samiuteńki koniec coś na pokrzepienie Waszych serc:
Woda w bagażniku Hondy Jazz jest jak starość...i tak każdego dopadnie... Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 08:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

morda77 napisał:
Na koniec podsyłam Wam link do albumu gdzie widać jak to u mnie wyglądało Wink
https://goo.gl/photos/aPSgMLZS7XaU9Y2N9

Jeśli ktoś ma jakieś pytanie to lepiej tu, w topicu, PW rzadko czytam bo rzadko się loguje, ale często forum przeglądam...I na samiuteńki koniec coś na pokrzepienie Waszych serc:
Woda w bagażniku Hondy Jazz jest jak starość...i tak każdego dopadnie... Laughing Laughing Laughing

Za wkład w postaci udokumentowania fotkami naprawy i stwierdzeń gdzie ta woda może się znajdować stawiam piwo.
Jeżeli chodzi zaś o stwierdzenie że woda dopadnie każdego no cóż, takie życie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Maj 2016, 20:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Niestety woda i mnie dopadła Sad to jest masakra co z moim Jazzikiem się dzieje, najpierw feler w postaci lakieru, bagażnik itd..był niestety robiony nim go kupiłem Sad Zauważyłem dość duzą przerwę miedzy reflektorami z tyłu a blachą, po otwarciu bagaznika widać. Planuję kupić silikon czarny i wypełnić to miejsce, potem będę testował polewając wodę. CO jeszcze może być źródłem? Dach? Woda pojawia się jedynie w miejscu na koło zapasowe + pod siedzeniem odrobinę mokra okładzina (z tyłu pod pasażerami).
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 08:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


witam,
larry.bigl napisał:
Niestety woda i mnie dopadła Sad to jest masakra co z moim Jazzikiem się dzieje, najpierw feler w postaci lakieru, bagażnik itd..był niestety robiony nim go kupiłem Sad Zauważyłem dość duzą przerwę miedzy reflektorami z tyłu a blachą, po otwarciu bagaznika widać. Planuję kupić silikon czarny i wypełnić to miejsce, potem będę testował polewając wodę. CO jeszcze może być źródłem? Dach? Woda pojawia się jedynie w miejscu na koło zapasowe + pod siedzeniem odrobinę mokra okładzina (z tyłu pod pasażerami).
Widzę, że rzeczywiście same problemy Cię trapią z jazzem Twisted Evil

Tutaj podaję Ci kilka linków które warto przeczytać:
( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=225265

( Honda Jazz ) Pomocy woda pod wykładziną kierowcy honda jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=111822

( Honda Jazz ) Woda pod siodłem pasażera .
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=211292

( Honda Jazz ) Woda,tylne lewe drzwi
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=166543

( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161847

( Honda Jazz ) Woda na progach, pod drzwiami
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=218509

( Honda Jazz ) Pomocy woda pod wykładziną kierowcy honda jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=111822

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024

Wiem, że niektóre trochę odbiegają tematycznie od Twojego problemu mam nadzieję że przydadzą się potomnym.

Gdybyś mógł podrzucić fotkę tych przerwy pomiędzy blachę a tylnym lampami to można się im bardziej wtedy przyjrzeć. Być może uszczelki są już wyrobione i nie trzymają. Przykleić / zakleić zawsze zdążysz.
Tylko nie rób jakiś dziurek. Ktoś na forum znalazł wodę w lampie i stwierdził, że zrobi dziurkę aby ona odpływała. Nie wiem co mam o tym myśleć.

Czy byłeś już robić tą karoserię u mechanika Question Jeżeli nie to niech sprawdzi Ci tylny pas, czy wszystko z nim w porządku.

Trzymam kciuki, za Ciebie bo wiem że sobie poradzisz z naprawą swojego jazzika.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 08:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 12:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Dzięki kedlaw, dużo pomagasz w kwestii Jazza Smile mam ochotę go sprzedać w cholerę i mieć to z głowy ale niestety przy takich bublach musiałbym dużo ciąć cenę co nie ma sensu bo dużo stracę. Wolę doprowadzić go do dobrego stanu bo mechanicznie chodzi perfekcyjnie. To będzie taki mój niechciany syn Wink

Zdjęcie wrzucę wieczorem jak będę w domu Smile

@edit
Zdjęcia są Tutaj

Byłem podpytać blacharza, za zrobienie dachu + słupka + coś tam jeszcze wyszłoby po godzinach 800zł, ale nie obiecuje ile wytrzyma bo..dach mocno był już robiony najpewniej.[/url]
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 18:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
larry.bigl napisał:
Dzięki kedlaw, dużo pomagasz w kwestii Jazza Smile
E, tam przesadzasz z tą pomocą. Po prosu, użytkuję swojego jazza przez 9 lat a że i mechanik w rodzinie tak więc coś tam wiem. Oczywiście pomocą służą też dobrzy mechanicy z ASO, którzy zawsze uchylą rąbka tajemnicy w kwestii jazza.
Nie należy zapominać, że na forum są inni użytkownicy którzy też mają dużą wiedzę, którą nabyli podczas korzystania z autka. Oczywiście są też osoby, które mają wiele konkretnych informacji z racji wykonywanego przez siebie zawodu.
Cytat:
mam ochotę go sprzedać w cholerę i mieć to z głowy ale niestety przy takich bublach musiałbym dużo ciąć cenę co nie ma sensu bo dużo stracę. Wolę doprowadzić go do dobrego stanu bo mechanicznie chodzi perfekcyjnie. To będzie taki mój niechciany syn Wink
Nie sprzedawaj, bo szkoda. Zobaczysz, że jak go dopieścisz i wszystko będzie działać jak należy to wtedy nawet nie pomyślisz, o tym aby go sprzedać. Nie z powodu nieopłacalności, ale z powodu sentymentu do niego.
Cytat:
Zdjęcie wrzucę wieczorem jak będę w domu Smile

@edit
Zdjęcia są Tutaj

Byłem podpytać blacharza, za zrobienie dachu + słupka + coś tam jeszcze wyszłoby po godzinach 800zł, ale nie obiecuje ile wytrzyma bo..dach mocno był już robiony najpewniej.[/url]
Co do tej tylnej lampy to tak ona wygląda u mnie:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024&postdays=0&postorder=asc&start=150
nie ma żadnych szczelin. Z tego co pamiętam to w okolicach tylnych świateł są tam takie czarne gumowe uszczelki.

Twój problem ze słupkiem to kojarzę oraz z tymi bokami co Ci lakier odchodzi, ale dach Question Chyba, że masz na myśl łączenie pod czarnymi tylnymi listwami.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 18:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Te pęknięcia w lakierze co miałem wyszły też na dachu. Generalnie po oględzinach wychodzi że autko było bite przed zakupem i to mocno (na bank dach był robiony + bok). DO lakierowania nadaje się dach + słupek nad drzwiami po lewej stronie auta + 3ci słupek po lewej stronie (za drzwiami pasażera tyłu a pomiędzy klapą bagażnika, ten gdzie jest wlew do baku).

Najpierw zabezpieczę te reflektory, widać u mnie są źle złożone (pewnie dlatego że był bity). Zastanawiam się tylko czym to zabezpieczyć, mam klej- uszczelniasz elastyczny czarny w garażu, niby znosi wodę również. Może tym wypełnić te przerwy? Wtedy potestuję czy nie cieknie znów.

@edit
Zrobiłem to klejem uszczelniaczem o którym pisałem. Póki co wygląda ok,szpar się pozbyłem. Po wizycie na myjni ani śladu wody.
Ale.. Moja dziewczyna kupiła sobie Mercedesa C 2.7 i.. Aż mam ochotę kupić coś podobnego :E
Powrót do góry
dawidjj

Dyskutant



Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): miasto
Posiadane auto: Honda Jazz GE 1.2iDSI L12A4 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 27 Lip 2016, 20:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Mam wersję made in china. Nie cieknie, ale uszczelka chamsko odstaje więc postanowiłem ją zdjąć. Spodziewałem się, że będzie trochę mokro. Ale zobaczyłem kilogram wilgotnego błota na całej długości. Nic dziwnego, że rdzewieje i przecieka. Poprostu trzeba tam czyścić od czasu do czasu
Powrót do góry
marcych35

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): warm - mazur
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Lip 2016, 21:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


dawidjj napisał:
Mam wersję made in china. Nie cieknie, ale uszczelka chamsko odstaje więc postanowiłem ją zdjąć. Spodziewałem się, że będzie trochę mokro. Ale zobaczyłem kilogram wilgotnego błota na całej długości. Nic dziwnego, że rdzewieje i przecieka. Poprostu trzeba tam czyścić od czasu do czasu


U tych co ciekło to podejrzewam że od nowości lub prawie od nowości gdzie jeszcze nie było mowy o jakiejkolwiek rdzy.
Powrót do góry
Misin1

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czarnków Wielkopolska
Posiadane auto: Misiek Space Star 1,6 2004, jazz 1,2 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 10 Paź 2016, 18:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam mam problem. Nie potrafię zdjąć tapicerki tylnich drzwi-problem z wodą w środku auta, korbka od otwierania szyby zdemontowana, śrubka przy klamce odkręcona. Czy mam całość tapicerki wyszarpnąć po obwodzie drzwi? Czy coś przeoczyłem?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 10 Paź 2016, 23:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Misin1 napisał:
Witam mam problem. Nie potrafię zdjąć tapicerki tylnich drzwi-problem z wodą w środku auta, korbka od otwierania szyby zdemontowana, śrubka przy klamce odkręcona. Czy mam całość tapicerki wyszarpnąć po obwodzie drzwi? Czy coś przeoczyłem?

Zobacz w moich linkach.
Gdzies jest podana dokladnie informacja jak to ogarnac.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Wto 11 Paź 2016, 15:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Po całym obwodzie tapicerki wyszarp z kołków, przyklej folię i będzie dobrze, sam to przerabiałem jak miałem dywaniki jak gąbka
Powrót do góry
Misin1

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czarnków Wielkopolska
Posiadane auto: Misiek Space Star 1,6 2004, jazz 1,2 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 11 Paź 2016, 18:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Temat z grubsza ogarnięty, dwie śrubki są schowane pod uchwytem. Dla potomnych dodam, że u mnie woda do bagażnika dostawała się przez górne mocowanie amortyzatorów pewnie podczas jazdy- widać rundą.
Powrót do góry
Kadrowiec

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 B 2002, VW Passat 1,6 TD, VW Lupo 3L 1,2 TDI
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 26 Paź 2016, 18:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


U mnie woda lała się przez pęknięcia w końcach rynienek tych od gum na dachu, mechanik też mówi, że samochód dostał w tyłek i dlatego blachy się rozchodzą. Powiedział, że uszczelnianie silikonem na gorąco daje półroczną przerwę w przeciekaniu, i potem trzeba od nowa uszczelniać. Przewiercił mi otworki w podłodze, aby woda się wylewała dołem a nie zabierała i przesączała pod siedzenia pasażerów.
Zobaczymy jak będzie po tych zmianach.
_________________
Jazz 1,4 spalanie średnie (90% w mieście) 8,02 / 100 km, sama trasa 5,40
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 15 z 21
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System