Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) wajcha od regulacji wysokości siedzenia kierowcy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Wto 14 Cze 2016, 00:53
Temat postu:

wajcha od regulacji wysokości siedzenia kierowcy


No właśnie została mi w ręku. Wygląda w środku jak zębatka z wielowypustem. Tylko nie wiem czemu odpadła .Każdy ząbek wygląda jak gadzi język taki rozdwojony. Wydaje mi się że to rozdwojenie zabezpieczało przed wypadnięciem. Przerabiał to ktoś?
Ta Honda to jakaś chińska tandeta. Evil or Very Mad
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 15 Cze 2016, 10:07
Temat postu:

Re: wajcha od regulacji wysokości siedzenia kierowcy


toolpusher napisał:
No właśnie została mi w ręku. Wygląda w środku jak zębatka z wielowypustem. Tylko nie wiem czemu odpadła .Każdy ząbek wygląda jak gadzi język taki rozdwojony. Wydaje mi się że to rozdwojenie zabezpieczało przed wypadnięciem. Przerabiał to ktoś?
Ta Honda to jakaś chińska tandeta. Evil or Very Mad

Jestem właścicielem Jazza 2, ale poszukałem dla Ciebie w serwisówce od jazza 3 takie rozwiązanie:

1. Ściągasz serwisówke, - Wątek: ( Honda Jazz ) Dokumentacja, instrukcje i serwisówka następnie klikasz na link:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226288&start=15). Teraz szukasz 8-go wpisu od góry, i pobierasz pliczki z podanych linków.
a następnie rozpakowujesz ją i wgrywasz na dysk. Pliczki spakowane są 7-zip. pobierzesz z www.7-zip.org ;
2. Po pobraniu i rozpakowaniu pliczków za pomocą IE odpalasz pliczek HONDAESM.HTML Jeżeli masz inną domyślnie wybraną przeglądarkę np. FF, Safari. lub Opera to (otwórz za pomocą) ppm - prawy przycisk myszy Wink
3. W oknach które Ci się pokazują po uruchomieniu wszędzie zaznaczasz NIE, a na dole zezwalaj na zablokowaną treść czy jakoś tak;
4. Bywa też tak, że okienko może otworzyć się w lewym górnym rogu w formie "mini", wtedy tylko złapiesz myszką za krawędź i powiększysz sobie okno przeglądarki i spokojnie możesz teraz dalej działać;
5. Po przeprowadzeniu w/w czynności po lewej stronie otworzy Ci się okienko. Teraz w nim w wybierasz rok modelowy 2009 tylko jest, oraz kod modelu (ja domyślnie zostawiłem GE6), i na dole wybrałem język polski. Niestety jeszcze raz będziesz musiał dać OK a następnie zatwierdzić zezwalaj na zablokowaną zawartość. Teraz wszystko będzie już po polsku. Nie wiem po co komu taki myk, ale jest i grunt że wszystko działa jak powinno;
6. Następnie schodzisz okienka które znajduje się na dole i szukasz pozycji przednie siedzenia a następnie klikasz na ten klawisz na który wskazuje strzałka.



7. Jak dobrze wszystko zrobisz to po prawej stronie zobaczysz odpowiedzi powiązane z tym tematem.
8. Wybierasz trzeci wiersz od góry - Wymontowanie/zamontowanie pokrywy mechanizmu pochylenia siedzenia przedniego, zaznaczony strzałką;



9. Teraz klikasz na link, otworzy Ci się kolejne okienko w przeglądarce - na dole zaznacz tak dla komunikatu zezwalaj na zablokowaną zawartość;
10. Następnie zostanie wyświetlona kolejna podstrona która zaprowadzi Cię już do rozwiązania Twojego problemu.
11. Nie wgrałem fotki, bo za dużo by to zajęło, jednak masz tutaj:
http://hostuje.net/file.php?id=8d911b5ba765c54ca1ed7d0a021022f1 zrzut tego ekranu o którym napisałem wcześniej w pliczku w formacie pdf.

Mam nadzieję, że pomogłem w wyjaśnieniu problemu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 15 Cze 2016, 15:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wajcha od regulacji wysokości siedzenia kierowcy


Piotr,
No przecież to wytwór małych chińskich rąk Razz
Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Czw 16 Cze 2016, 10:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wajcha od regulacji wysokości siedzenia kierowcy


No niestety a moja jest duża stąd ten problem. Może za dużo siły mam.

@Kedlaw07
Dzięki. Piwo postawione.
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 12:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wajcha od regulacji wysokości siedzenia kierowcy


Piotr,
Masz dość nowe auto a że jest regularnie serwisowane to może aso wykombinuje jakaś mega zniżkę po konsultacji z centrala albo w ogóle zrobią za friko bo usterka jest kuriozalna Cool
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 12:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 12:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wajcha od regulacji wysokości siedzenia kierowcy


pieta napisał:
Piotr,
Masz dość nowe auto a że jest regularnie serwisowane to może aso wykombinuje jakaś mega zniżkę po konsultacji z centrala albo w ogóle zrobią za friko bo usterka jest kuriozalna Cool
Moim zdaniem nie pomogą mu w tym przypadku, ponieważ gwarancja 3-letnia już minęła. Jedyne wyjście to możliwość dołożenia z własnej kieszeni do danej części.

U siebie chcąc wymienić kierownicę, usłyszałem odpowiedź, że to nie przeszkadza w prowadzeniu pojazdu. Jest to tylko estetycznie brzydkie. Zaproponowano mi jednak wymianę, ale z dopłatą do ceny kierownicy w wysokości 2/3 kosztów. Nowa oryginalna w ASO - 2000 zł.
Oprócz tego dowiedziałem się też, że Honda daje gwarancje tylko na rzeczy które moga się popsuć w czasie 3-letniej gwarancji, tak zapisano w umowie podczas zakupu. Tak więc o reszcie zapomnij.

Pan nawet stwierdził, że akcja z poduszkami to i tak nie powinna mnie dotyczyć, ponieważ autko ma więcej niz wspomniane 3-lata a poduszka mogła się popsuć po terminie gwarancji.
A to że przeprowadzają akcje serwisową to tak z dobrej woli.

Coś mnie zawiedli tymi odpowiedziami ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 14:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wajcha od regulacji wysokości siedzenia kierowcy


Waldi,
always look on the bright side of life Very Happy Nie zaszkodzi zapytać, może się uda coś ugrać ekstra Razz
Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 17:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wajcha od regulacji wysokości siedzenia kierowcy


Dokładnie zaatakuje ich znienacka wysyłając żonę!!!. Przecież nie powiedzą kruchej kobiecinie, że ma za dużo siły i urwała wajchę. Ja mam 183cm i prawie 100kg to nie miał bym szans. A samochód stoi i tak na żonę.
Gdzie diabeł nie może tam babę pośle.
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

145 900

2020r.

70 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System