Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kadrowiec

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 B 2002, VW Passat 1,6 TD, VW Lupo 3L 1,2 TDI
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 27 Maj 2016, 14:33
Temat postu:

Malowanie starych felg stalowych


Hej, kupiłem stare pordzewiałe felgi stalowe do mojego Jazza w cenie 9,50 zł za 4 szt. Ktoś podpowie czym to pomalować jak już usunę papierem rdzę ? Najpierw podkładem, potem lakierem do felg, a na końcu jeszcze lakierem bezbarwnym ? Widzę takie w sprayu na alledrogo, czy może są też takie nakładane pędzelkiem ?
_________________
Jazz 1,4 spalanie średnie (90% w mieście) 8,02 / 100 km, sama trasa 5,40


Ostatnio zmieniony przez Kadrowiec dnia Pią 27 Maj 2016, 17:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 27 Maj 2016, 16:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Najlepsze byłoby piaskowanie i malowanie proszkowe. Spokój na długie lata. Ale pewnie nie dasz się namówić Razz

Skoro ma być tanio to pozostaje rękodzieło.
I daj pokój temu bezbarwnemu lakierowi, szkoda kasy. Lepiej ją odkladaj na następne malowanie. Za rok.

P.S. Megadobra cena za komplet Wink
Powrót do góry
Kadrowiec

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 B 2002, VW Passat 1,6 TD, VW Lupo 3L 1,2 TDI
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 27 Maj 2016, 17:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Ha, mam to na sąsiedniej ulicy, 35 zł piaskowanie, 60 malowanie proszkowe. Od sztuki. Przemyślę sprawę. O ile sprzedający się nie wycofa z tej aukcji... Nie odpowiada na maile i nie odbiera telefonu.
_________________
Jazz 1,4 spalanie średnie (90% w mieście) 8,02 / 100 km, sama trasa 5,40
Powrót do góry
jozef01

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): WOT Józefów
Posiadane auto: Honda Jazz Hybrid 2012
Piwa: 7/4
Wysłany: Sob 28 Maj 2016, 16:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Sprzedający na najbliższym skupie złomu dostanie więcej... Very Happy

A tak na poważnie, najważniejszym elementem do pomalowania jest rant felgi, tam gdzie jest styk z oponą. Jeśli są skorodowane w tym miejscu ciężko będzie to naprawić i zamontować opony, aby powietrze nie schodziło. Dokładnie je obejrzyj.
Jeśli miałbym to robić samodzielnie od A do Z, zleciłbym piaskowanie. Następnie dokładnie wymył benzyną ekstrakcyjną. Później przemalował podkładówka w sprayu i następnie lakier też z sprayu. Jeśli lakiery okażą się za drogie na całość felg zrób w opisany sposób chociaż ranty wewnętrzne. Na zewnątrz możesz użyć hammerite czy to w sprayu, cze pobawić się pędzelkiem. Można lekko rozcieńczyć i położyć dwie warstwy, nawet bez podkładu.

Ewentualnie popytaj też wulkanizatorów, którzy bawią się w naprawy felg o samo przemalowanie rantów. Dwa lata temu za czyszczenie szczotką drucianą środka felg, malowanie jakimś sprayem zabezpieczającym przed korozją zapłaciłem ok. 100PLN. Mogę dać namiar na priv (woj mazowieckie, powiat otwocki)
Została mi kosmetyka na zewnątrz, którą załatwiłem właśnie dwoma warstwami hammerite.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Kadrowiec

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 B 2002, VW Passat 1,6 TD, VW Lupo 3L 1,2 TDI
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 30 Maj 2016, 14:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Byłem dzisiaj osobiście zapytać, 30 zł piaskowanie i 60 malowanie, kolor do wyboru z całej palety. Jeśli syn nie będzie miał innego pomysłu to chyba tam oddam. Zastanawiam się tylko, jaki kolor by pasował do jasno - niebieskiego Jazza ?
http://www.fotosik.pl/zdjecie/9f4eccd5d3681642
_________________
Jazz 1,4 spalanie średnie (90% w mieście) 8,02 / 100 km, sama trasa 5,40
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Maj 2016, 14:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 30 Maj 2016, 21:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Kadrowiec napisał:
(...) Zastanawiam się tylko, jaki kolor by pasował do jasno - niebieskiego Jazza ?

Czarny, srebrny, grafitowy/(gunmetal), bronze (nie brązowy Wink).
Bardziej jajeczne wersje: biały i pomarańczowy.
Powrót do góry
Kadrowiec

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 B 2002, VW Passat 1,6 TD, VW Lupo 3L 1,2 TDI
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 01 Cze 2016, 09:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Szukałem w necie zdjęć z kolorowymi felgami, trudno o inne niż srebrne.
_________________
Jazz 1,4 spalanie średnie (90% w mieście) 8,02 / 100 km, sama trasa 5,40
Powrót do góry
dawidjj

Dyskutant



Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): miasto
Posiadane auto: Honda Jazz GE 1.2iDSI L12A4 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 22:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Nie papierem ściernym tylko drucianką na wiertarce. Pucha czarnego hameraida i efekt mucha nie siada. Hammeride grubo kryje wiec nie bedzie widac wzerow po rdzy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 21 Lip 2016, 08:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


dawidjj napisał:
Nie papierem ściernym tylko drucianką na wiertarce. Pucha czarnego hameraida i efekt mucha nie siada. Hammeride grubo kryje wiec nie bedzie widac wzerow po rdzy
Tak pewnie hammereitem Twisted Evil
Z własnego doświadczenia wiem, że efekt jest fajny przez 2 lata. Potem zaczynają się bąble i wypryski.
Nawet gdy wcześniej ruda została dobrze wyczyszczona za pomocą szczotki drucianej na wiertarce. Należy bardzo uważać na ten produkt, ponieważ jest on bardzo inwazyjny.
http://www.jula.pl/globalassets/catalog/productdocuments/msds/623002623004623006623007623008623010623011623012623014_pl.pdf
karta techniczna wg. Hammerte:
http://www.hammerite.pl/files/2012/03/TDS-Hammerite-Prosto-na-Rdz%C4%99_01_2016.pdf

Tak więc proponuję wybrać jednak sprawdzoną metodę, lub zakupić całkowicie nówki.

Moje stalowe felgi mają już 9 lat i rdzewieją od środka w miejscu stykania się ze śrubami.
Radzę sobie poprzez szczotkę drucianą i papier, a następnie zwykła farbą do metalu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 21 Lip 2016, 10:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Mam podobne doświadczenie ale na alufelgach zmieniłem kolor na czarny pod kolor auta, lekki szlif i odtłuszczenie żeby podkład lepiej złapał i lakier ale bezbarwnego nie dałem bo był to taki półmat.Po 2 latach w sumie jeszcze wyglądało bardzo dobrze nie było specjalnie widać żeby coś gdzieś odpadało . Myślę że farba podkładowa może się łuszczyć szybciej na idealnie gładkiej powierzchni a po pewnym czasie zejdzie płatami. Ogólnie obstawiam z 3 lata max po takim zabiegu jeśli jest używany w sezonie letnim nie wiem jak zimie bo miałem stalówki.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 25 Lip 2016, 12:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Hammerite mam pomalowane zaciski hamulcowe, chyba już ponad rok - zero zastrzeżeń.
Muszę spróbować na felgach Smile po zimie stalówki mają wykwity Wink nie wpadłem na to, stawiam browara Smile
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 27 Lip 2016, 11:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Witam,

Byłem wczoraj w okolicy lakierni piaskowej i ceny w Opolu kształtują się następująco:
komplet piaskowania 4 felgi stalowe 120 zł - 150 zł,
malowanie 50 zł z pełnym full wypasem 50 zł za sztukę.
komplet piaskowania 4 felgi aluminiowe 130 zł - 160 zł

Tak więc wszytko zależy co kto woli. Można też kupić po cenie złomu i za taką cenę przeprowadzić regenerację. Jednak pozostaje sprawa przydatności ich do użycia. Mam na myśli zużycie materiału itp.

Hammerite nie polecam. Chyba że tylko na 2 lata Wink a potem pełna naprawa felg.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 27 Lip 2016, 12:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


Ile co kosztuje, to każdy wie.

Ale może udowodnij, że pomalowanie Hammerite zniszczy felgę w okresie 24 miesięcy albo zamilcz Mad
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 10:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


GR_BKP napisał:
Ile co kosztuje, to każdy wie.
Nie wiem czy każdy to wie, bo cenę podał tylko kolega Kadrowiec. Najbardziej zainteresowany. Ja podałem informację jak to u mnie wygląda.
Nie wiem czy u Ciebie w Gorzowie masz taką lakiernię, która się takimi rzeczami zajmuje. Gdybyś nie miał to zapraszam do Opola. Chętnie pomogę w pomalowaniu felg.

Napisz natomiast jakim typem tego Hammerit pomalowałeś te swoje zaciski, bo są różne w sprzedaży. Być może jak dam swoje zaciski do regeneracji to skorzystam z Twojej rady.

Cytat:
Ale może udowodnij, że pomalowanie Hammerite zniszczy felgę w okresie 24 miesięcy albo zamilcz Mad
Tobie nie muszę nic udowadniać, bo Ty i tak zawsze wiesz wszystko najlepiej i potrafisz innych obrażać.

Jeżeli chcesz naprawdę, abym Ci to udowodnił to wyślij mi felgę a ja się nią odpowiednio zaopiekuję. Za dwa lata odeślę Ci ją z powrotem. Wtedy będziesz miał konkretną odpowiedź. Zostanie przetestowana w różnych warunkach.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Czw 28 Lip 2016, 11:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 11:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Malowanie starych felg stalowych


To odpadnie i Chvj, ktoś kto maluje spreyem raczej nie nastawia się na dłuższą żywotność i nie maluje się tak felg które są więcej warte jak te stówa góra 2 za komplet.

Farba to jedno ale przygotować cały podkład bazę to drugie imo można sobie tak odświeżyć felgi przy niewielkim nakładzie ale cóż więcej od tego wymagać, założenia takich tanich i prostych przeróbek z założenia nie mają być jak profesjonalne piaskowanie i profesjonalne lakierowanie.
Albo robi się coś porządnie albo w ogóle najlepiej dać sobie spokój i śmigać, z wiekiem zmienia się myślenie i wychodzi się z założenia że coś ma być tanie i nie istotne jak wygląda albo coś ma być ładne i ma być cacy.Żeby zrobić wszystko porządnie to zwłaszcza czas i mniej koszty będą niewiele niższe no chyba że komuś się nudzi i klepie bidę to wtedy pewnie. Takie są moje odczucia po podobnym zabiegu wiele lat temu szlifowanie,oczyszczenie,podkład i lakier jedno i drugie do felg oczywiście ale wtedy miałem z 19-20 lat kupę czasu i nie przelewało się a miałem swoją wizję na matowe felgi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie

HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System