Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Szarpanie na zimnym silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafciu1979

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 2011 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Wrz 2015, 09:19
Temat postu:

Szarpanie na zimnym silniku


Mam dziwny objaw w moim Jazzie. Otóż przy zimnym silniku przy spokojnym, normalnym, ruszaniu przy niepełnym odpuszczeniu sprzęgła silnik szarpie (odczucie jest takie jak przy uślizgu kół). A po odpuszczeniu sprzęgła do końca nic nie szarpie, na drugim biegu efekt występuje prawie niezauważalnie. Ruszając z ciut większym gazem takiego efektu nie ma. Tak jakby musiał lepiej złapać (tylko co? obroty, sprzęgło?). A dziwne jest to, że efekt ten przy rozgrzanym silniku jest prawie niezauważalny. Czy ktoś miał lub ma podobny problem? Czy to wina sprzęgła czy układu zasilania paliwem? Przebieg to 52 tys. km więc coś mało jak na sprzęgło.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 23 Wrz 2015, 15:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie na zimnym silniku


Witam,

Rafciu1979 napisał:
Cytat:
Otóż przy zimnym silniku przy spokojnym, normalnym, ruszaniu przy niepełnym odpuszczeniu sprzęgła silnik szarpie (odczucie jest takie jak przy uślizgu kół).
Dzieje się tak ponieważ ruszasz powoli, jak "panienka" Wink
I zaczynasz jeździć na pół sprzęgle i nie dodajesz gazu dlatego nie dziw się że potrafi nawet Ci zgasnąć.
Cytat:
A po odpuszczeniu sprzęgła do końca nic nie szarpie, na drugim biegu efekt występuje prawie niezauważalnie. Ruszając z ciut większym gazem takiego efektu nie ma.
No widzisz masz odpowiedź na twój problem.
Jeżeli masz gdzieś możliwość to poćwicz sobie podjazd pod górkę. Na zasadzie ruszam z jedynki i powoli na pół sprzęgle do góry podjeżdżam, żeby po chwili pozwolić autu zsunąć się w dół poprzez odpuszczenie pedału sprzęgła.

Miałem ten sam problem i poćwiczyłem i nic się nie dzieje.
Może to kwestia wyczucia samochodu, wszak każde auto w innym położeniu "łapie sprzęgło".

Wszak ćwiczenie jazdy to żaden wstyd. Sam bym pojechał na mate antypoślizgową ale u nas w opolu nie ma Evil or Very Mad
Być może jak word będzie prowadził dni otwarte to pojadę na "troleje" Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Rafciu1979

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 2011 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Wrz 2015, 16:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie na zimnym silniku


Za takie rady to podziekuje. Wystarczylo przeczytac temat a nie pisalbys o takich radach i pomocy w rozwiazaniu problemu. Za duzo w zyciu przejechalem by miec problemy z ruszaniem. Szczegolnie gdy na cieplym silniku, pod gorke mozna jechac tak precyzyjnie na sprzegle i powoli ze licznik sie nie ruszy i nic nie szarpie. No i nie gasnie mi przy ruszaniu. Wyprzedze tez sugestie ze japonczyk to inna bajka, ale jezdzilem i innymi japonczykami i niemcami. Dodam, ze w drugiej hondzie nie mam tego poblemu. Zreszta, inny kierowca ktorego poprosilem o test tez stwierdzil ze cos dziwnie szarpie. Podkreslam, efekt szarpania jest tylko na zimnym.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 23 Wrz 2015, 19:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie na zimnym silniku


Witam,

Nie chciałem Cię obrazić, ale opisałem to co ja zrobiłem gdy miałem podobny objaw. Po prostu za mało dodawałem gazu i dlatego to tak wyglądało jak u Ciebie.
W takim razie to co mi przychodzi na myśl to tak zwane ślizganie się sprzęgła.
Natomiast co do "układu zasilania paliwem" to moim zdaniem jest wszystko w porządku. Gdyby było coś nie tak to w każdej chwili miałbyś to szarpanie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Rafciu1979

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 2011 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2015, 06:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie na zimnym silniku


Problem jest taki, że dziś rano "usterka" była ledwo wyczuwalna. Ale tak zazwyczaj bywa, gdy nieregularnie występująca usterka jest już "umówiona" do mechanika. Muszę poczekać aż chyba coś padnie do końca bo teraz szkoda będzie kasy i czasu na diagnostykę. Ale dzięki za radę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Wrz 2015, 06:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 24 Wrz 2015, 09:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie na zimnym silniku


Witam,

Rafciu1979
a zobacz do tego wątku:
( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226301&postdays=0&postorder=asc&start=0
może coś się bardziej wyjaśni.
To tylko 3 strony.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
niedzwiedz31amd

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz III 1.4 i-VTEC 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 18 Kwi 2016, 23:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie na zimnym silniku


Rafciu1979 napisał:
Problem jest taki, że dziś rano "usterka" była ledwo wyczuwalna. Ale tak zazwyczaj bywa, gdy nieregularnie występująca usterka jest już "umówiona" do mechanika. Muszę poczekać aż chyba coś padnie do końca bo teraz szkoda będzie kasy i czasu na diagnostykę. Ale dzięki za radę.


i co kolega rozwiązał zagadkę u mnie jest identycznie dobija mnie to powoli
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System