Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony letnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 29 Sie 2015, 06:51
Temat postu:

szare


Maciej Loret napisał:

sstar napisał:

Co do mycia samochodu, to dziwi mnie nieco... wszak to związane z widocznością.


Co Cię dziwi? Że szare może być lepiej widoczne niż czarne? A brudne szare podobnie widoczne jak czyste szare?


metalik? brudny szary przez brudne szare szyby... szaro to widze:-(
off/on:
http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/jan-frycz-mial-wypadek-przez-peknieta-opone_668784.html
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 29 Sie 2015, 09:41
Temat postu:

Re: szare


sstar napisał:

metalik?


Nie jestem pewien, pewnie tak, ale to przecież nie ma nic do rzeczy. Brudny, to brudny...

sstar napisał:

brudny szary przez brudne szare szyby... szaro to widze:-(


Myślał, myślał i wymyślił...Tu jest to auto miesiąc nie myte (przeze mnie, nie wiem kiedy mył poprzedni właściciel), widać że z powodu brudnych szyb stanowi potworne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.




Vespa napisał:
To nie ja prowadzę tu krucjatę i nawracanie na swój, jedynie słuszny, pogląd dot. opon i podejścia do samochodu.


Zwróciłem uwagę na to,że opony są po to aby były bezpieczne (czego najlepszym przybliżeniem są pomiary).
Czy szczepiąc się przeciwko groźnej chorobie kierujemy się poprawą bezpieczeństwa czy kształtem strzykawki?
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 29 Sie 2015, 20:09
Temat postu:

Re: szare


Maciej Loret napisał:

Zwróciłem uwagę na to,że opony są po to aby były bezpieczne (czego najlepszym przybliżeniem są pomiary).
Czy szczepiąc się przeciwko groźnej chorobie kierujemy się poprawą bezpieczeństwa czy kształtem strzykawki?

Właśnie całe sedno problemu w tym, że jeśli JA nie widzę większej różnicy między jedną szczepionką, a drugą, to wybiorę tą z fajniejszą strzykawką i nie będę wertował setek tabeli i porównań składu z dokładnością do jednego promila. Jeden lekarz poleca tą inny drugą, a opinie zaszczepionych są podzielone... nie wnikam więc w szczegóły.

Ot całe moje spojrzenie na Wasze (tj. Macieja Loreta i sstara) elaboraty z ostatnich kilkunastu stron tego tematu. Nie wiem co w tym dziwnego, choć moje podejście zostało tu już określone jako nienormalne.

PS. mam nadzieję, że ta dedykacja to nie do mnie była Rolling Eyes
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 29 Sie 2015, 23:38
Temat postu:

Re: szare


Vespa napisał:

Właśnie całe sedno problemu w tym, że jeśli JA nie widzę większej różnicy między jedną szczepionką, a drugą, to wybiorę tą z fajniejszą strzykawką i nie będę wertował setek tabeli i porównań składu z dokładnością do jednego promila. Jeden lekarz poleca tą inny drugą, a opinie zaszczepionych są podzielone... nie wnikam więc w szczegóły.


Pełna zgoda. Z zastrzeżeniem, że to że jeśli Ty nie widzisz różnicy, to nie znaczy, że jej nie ma.
Cóż, jeśli nie masz innej możliwości, musisz wybrać, którego z lekarzy posłuchasz. Ale może lepiej zapytać większą, nieparzystą ilość lekarzy - będzie Ci łatwiej wybrać? IMHO to i tak lepsze niż robić sondę na forum...

Vespa napisał:
Nie wiem co w tym dziwnego, choć moje podejście zostało tu już określone jako nienormalne.


Bo to jest dziwne i nienormalne. Niekoniecznie w pejoratywnym znaczeniu. Oznacza to ni mniej ni więcej, że większość robi inaczej.
Tak jak żyrafa - ma stosunkowo długą szyję, więc jest dziwna w stosunku do innych zwierząt. Ale ani lepsza, ani gorsza, po prostu inna.

Vespa napisał:

PS. mam nadzieję, że ta dedykacja to nie do mnie była Rolling Eyes


Nadziei bym w to nie mieszał, wiesz jak z nią jest Wink
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 01:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

Uważam, że kolega sstar najlepiej w swojej wypowiedzi podsumował pisząc:
Cytat:
No i taka refleksja, Masłowskiej autorstwa, ale celna więc nie omieszkam się podzielić, ku przestrodze, bo już niebezpiecznie blisko prania się znaleźliśmy;-)
Dynamika forów wyraża coś bardzo polskiego. Ktoś zgłasza problem, refleksję, pytanie, druga osoba stara się go wyjaśnić z pozycji osoby fachowej, wtedy pojawia się trzecia twierdząca, że dwie pierwsze są debilami. Potem wszyscy zaczynają wypominać sobie błędy gramatyczne i ortograficzne, następna osoba twierdzi, że jest ze Stanów i tam wszystko jest inaczej, potem już totalna jatka, w której pytaniem nikt się nie przejmuje. Ludzie odruchowo wypełniają ciągle ten sam schemat konfliktu, przelewają się fale nienawiści spod znaku "twoja stara pierze w rzece".
ten czas dyskusji od kiedy na forum pojawił się wieszcz i pijar opon (dużych, małych, wąskich, szerokich, bieżnikiem w paski, czy kratkę) Maciej Loret.

Oczywiście warto zaznaczyć też wypowiedzi kolegi Vespy i cyberbarata oraz Sylpete'ego i przedstawioną przez nich przepiękną grafiką.

Proponuje nie karmić ...

PS. Nie chcę podejmować znanego kolegom tematu, ponieważ boję się że Maciej Loret nie wytrzymałby ciśnienia oraz tempa pisania oczywiście w tym zagadnieniu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 01:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 23 Mar 2016, 17:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Podbiję trochę temat w ramach odrabiania zaległości.

Czy ktoś stosował opony letnie 14 cali o rozmiarze innym niż fabryczny 175/65 R14 ? Nie mam teraz dostępu do instrukcji ale wynalazłem taka stronę i wyszło ze zamiennikiem fabrycznego rozmiaru jest 185/60 R14. Prawda li to ? Smile

http://rozmiaropon.pl/tires/honda/jazz/2007

Na 15 cali raczej nie zmienię bo mam ładne felgi 14, ale widziałem fabrycznego srebrnego sporta z lotką, felgami 15 cali, halogenami i innymi siedzeniami niż u mnie i muszę przyznać że wyglądał obłędnie Very Happy
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 23 Mar 2016, 18:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


pieta napisał:
Podbiję trochę temat w ramach odrabiania zaległości.

Czy ktoś stosował opony letnie 14 cali o rozmiarze innym niż fabryczny 175/65 R14 ? Nie mam teraz dostępu do instrukcji ale wynalazłem taka stronę i wyszło ze zamiennikiem fabrycznego rozmiaru jest 185/60 R14. Prawda li to ? Smile


Prawda.
Nie wiem tylko czym miałoby to zaskutkować. Wyglądałoby to nadal słabo.
Osobną kwestią jest to, czy w razie jakiejś podbramkowej sytuacji rzeczoznawca TU nie przyczepiłby się do opon. Sprawdzają chętnie takie rzeczy a okazji do uwalenia roszczenia nie przepuszczą. Tymczasem w świadectwie homologacji Jazz ma rozmiary 175/65R14 i 185/55R15. Czy dopuszczalne zamienniki przejdą? Nie wiem, pewnie to indywidualna kwestia. Ale ryzyko istnieje.

Cytat:
Na 15 cali raczej nie zmienię bo mam ładne felgi 14, ale widziałem fabrycznego srebrnego sporta z lotką, felgami 15 cali, halogenami i innymi siedzeniami niż u mnie i muszę przyznać że wyglądał obłędnie Very Happy

Jak ma być cokolwiek zbliżone do pojęcia "obłędnie" to większej felgi się nie uniknie Wink
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 24 Mar 2016, 10:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Nie o wygląd mi chodzi a o trochę lepszą trakcję. Kojarzę ze jazz ma dosyć nietypowe opony jak na 14 cali, 185/60r14 czy może 185/55r14. Popatrzę w instrukcji wieczorem i dam znać Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 24 Mar 2016, 12:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,
Taki rozmiar opon mam w jazze mam od początku użytkowania175/65 R14
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 24 Mar 2016, 16:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


pieta napisał:
widziałem fabrycznego srebrnego sporta z lotką, felgami 15 cali, halogenami i innymi siedzeniami niż u mnie i muszę przyznać że wyglądał obłędnie Very Happy

Trochę Cię poniosło Very Happy
Sport ma chyba takie same felgi moja, prawda? Słabe nie są, ale do obłędu jeszcze trochę brakuje Wink
Jakie sport ma fotele? bo u mnie też są jakieś inne niż w normalnych Jazzach.

A w temacie - zamiennik dobry, nie wiem czy coś da, ale dobry.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 12:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


ok, może rzeczywiście mnie poniosło Laughing ale jazz z sporcie na pełnym wypasie to najladniejszy jazz jaki może być Very Happy

Co do opon to wygrzebałem w instrukcji inne wymiary opon niż standardowe 175/65R14 więc chyba nie będzie żle z ubezpieczycielem Razz
Poza tym zauważyłem niestety że po zmianie opon na letnie te starsze z tylnej osi przełożone na przednią hamują jednak zauważalnie gorzej, jest niestety widoczna rożnica w hamowaniu między zeszłym rokiem a tym Sad
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 16 Kwi 2016, 17:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Dla potomnych,
wkleiłbym obrazek ale ze tutaj to wyższa szkoła jazdy Wink to przepiszę info z ksiązki:

Felgi: 14x5 1/2 JJ oraz 15x6JJ

opony:

175/65R14 82T
185/55R15 82V
185/60R14 82H
175/65R14 82H
165/80R13 82S

Smile plany na przyszły rok to albo 185/60R14 82H albo "nowe" fele 15 cali I wtedy oponki 185/55R15 82V Razz

Chyba ze ktoś zamierza sprzedać to wtedy info na priva Razz Tyle ze interesują mnie jedynie felgi oryginalne z logiem H Razz
Powrót do góry
szpeciorek

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Smart
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 11:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


A warto przy zakupie opon sugerować się takimi testami - [url]PKT.22 TAIF[/url]?
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 14:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


szpeciorek napisał:
A warto przy zakupie opon sugerować się takimi testami - http://www.testyopon.pl/?


1. Tam są testy różnych firm/organizacji/czasopism
2. Nie wiadomo. IMHO to lepsze niż rzut kostką...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
szpeciorek

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Smart
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 16:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


ok dzięki za odp Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Następny
Strona 27 z 29
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System