Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alfa73

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Honda Jazz GD5, 1.2, rok 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 30 Lis 2015, 15:35
Temat postu:

Akcja serwisowa Hondy


Witam.
Też dostałem takie pismo i wysłałem zgłoszenie do ASO. Do tej pory brak odpowiedzi, czekam.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 30 Lis 2015, 23:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


Cierpliwości...
Ja nie dostałem jeszcze odpowiedzi na maila więc kontrolnie zadryndoliłem do ASO. Sprawa w toku, czekają na części.
Wygląda na to, że sprawa przybrała postać lawiny. Lista VINów wcześniej opublikowana to już historia, teraz wzywają kolejne roczniki.
Ja mam w Jazzie dwie poduchy do dłubania + jeszcze jeden w innej Hondzie.
Cholerna Takata...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 01 Gru 2015, 15:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


Witam,

Podjechałem dziś do ASO i powiedziałem że słyszałem o czymś takim jak akcja serwisowa z poduszkami powietrznymi.
Pan zapytał czy dostałem wezwanie ja powiedziałem że nie.
To nic nie szkodzi powiedział. Sprawdził czy obejmuje się na akcję, wyszło że tak.
Od razu umówiłem się na przegląd.
Czas naprawy to 2 godziny.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 01 Gru 2015, 16:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


Waldi, negocuj cenę przeglądu skoro będą mieli na tobie extra zarobek Wink
A na serio to jakaś masakra będzie bo tych aut będą setki tysięcy jeżeli nawet nie miliony Sad
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 02 Gru 2015, 13:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


Witam,
pieta napisał:
Waldi, negocuj cenę przeglądu skoro będą mieli na tobie extra zarobek Wink
A na serio to jakaś masakra będzie bo tych aut będą setki tysięcy jeżeli nawet nie miliony Sad
Spoko, oni dadzą sobie radę z wymianą i akcją serwisową. Z tego co tak na co dzień widzę to po opolu jazzów II tak z 10 - 12 śmiga.
Tak więc luzik.

To stwierdzenie, że umówiłem się na przegląd dotyczy tej akcji serwisowej. Zlecenie zostało już otwarte.
Natomiast przegląd to ja robię u rodzinnego mechanika:
- klimatyzacja;
- wymiana opon;
- oleje;
- hamulce itp.
Chociaż może warto się nad tym zastanowić i zrobić je w ASO negocjując cenę w postaci dużego rabatu aby mieć pieczątkę Wink
Wszak mam najmniejszy i udokumentowany przebieg swojego jazzika na forum 73 tys. km.

PS. Niestety ostatnio jakoś trochę brak czasu na wymianę oliwy na tego amsoil'a.
Być może to i lepiej bo dzisiaj dostałem oryginalny filterek tak więc będzie full opcja Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Gru 2015, 13:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 11:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


jazz poleciał rano do serwisu Razz zobaczymy co będzie. Ogólnie to chyba teraz główny temat naprawczy, przy mnie 2 osoby się umówiły przez telefon na wymianę (z tego co słyszałem drugim uchem Wink Poza tym akcja dotyczy prawie każdej hondy a nie tylko jazza. Sztuki z poza polskiej dilerki też się łapią tylko nie każdy o tym wie Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 13:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


Witam,

Wiecej jest city i insignia. Jazow najmniej i nie wszystkie. Stopniowo beda uzupelniac Vin'y i powiadamiac wlascicieli.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 13:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


kedlaw07 napisał:
Witam,

Wiecej jest city i insignia. Jazow najmniej i nie wszystkie. Stopniowo beda uzupelniac Vin'y i powiadamiac wlascicieli.

Chyba Insight miałeś na myśli.
A Jazzów jest bardzo dużo. Jak wszystkich Hond. Ze wszystkich producentów dotkniętych problemem - Honda najbardziej oberwała.
Myślę, że VIN są już znane (przedstawicielom) tylko musi to być stopniowane. Wezwanie wszystkich zainteresowanych = totalny paraliż wszystkich ASO (i poważne obciążenie dla samego producenta - logistyka).
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 16:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


Witam,

Sylpete napisał:
kedlaw07 napisał:
Witam,

Wiecej jest city i insignia. Jazow najmniej i nie wszystkie. Stopniowo beda uzupelniac Vin'y i powiadamiac wlascicieli.

Chyba Insight miałeś na myśli.
A Jazzów jest bardzo dużo. Jak wszystkich Hond. Ze wszystkich producentów dotkniętych problemem - Honda najbardziej oberwała.
Myślę, że VIN są już znane (przedstawicielom) tylko musi to być stopniowane. Wezwanie wszystkich zainteresowanych = totalny paraliż wszystkich ASO (i poważne obciążenie dla samego producenta - logistyka).
Masz rację miało być Insight, tylko ja z komórki pisałem a tam małe i obok siebie literki są. Sad
Dlatego myślę że wybaczycie Very Happy

Natomiast jeżeli chodzi o tą bazę VIN to zapewne masz rację.

Jeżeli chodzi o wymianę bo już jestem po, to trwało to bite dwie godziny.
W kierownicy otwierają ten "cały trójkątny kawałek plastiku" a następnie wymieniają poduszkę. Natomiast u pasażera to wymieniają poprzez otwarcie schowka i wyciągają filtra kabinowego. Gdzieś w tym miejscu.

I jeszcze jedna rzecz nie wszystkie jazzy będą wzywane ponieważ zależy to na jaki rynek dany egzemplarz trafił. Takiej informacji mi udzielono.

Jednakże najlepiej by było dla obecnego kolejnego właściciela aby sam podjechał do ASO i się zorientował. Przecież ASO wyślę informację o akcji serwisowej na adres pierwszego właściciela i to on o tym zostanie a nie ten obecny.
Chyba że sprzedający będzie na tyle uprzejmy i poinformuje o tym nabywce, choć w to wątpię ale być może się mylę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 13:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


jak Waldi piszę. Poducha nówka sztuka, ąż się odróznia. Poza tym wczoraj wieczorem wracając miałem szanse na kolizję i test nowych poduszek. Koleś na pasie obok wpadł w poślizg i go obróciło o 90 stopni. Na szczęście zatrzymał się o włos od boku jazza. W sumie zrobiłem wszystko co mogłem zrobić. Dałem po hamulcach, jazz się zatrzymał widziałem jak się koleś obraca i czekałem na rozwój wydarzeń. Dziwne uczucie jak nic nie możesz zrobić i tylko czekasz na uderzenie w bok (które całe szczęście nie nastąpiło Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 23:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


Witam,

Gdyby ktoś był zainteresowany to na fakturze w polu materiały:
04770SAA405 KIT.INFLATOR COMP (04770SAA405) 7521F4 WYMIANA - REPLACE THE SRS DRIVER INFLATOR
04785SAA308 KIT.AS INFLATOR C (04785SAA308) 7521F7 WYMIANA - REPLACE THT SRS INFLATOR.
OT_HPL_HealthCheck Ocena stanu technicznego

Reszta to podpisy i pieczątki Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Sro 16 Gru 2015, 15:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


Panowie 2 pytania:

pierwsze do kierowców którzy mają sprowadzone auta z zagranicy.

1. jak zgłosiliście się do hondy to tego samego dnia była wymiana?

drugie do tych co są już po wymianie

2. czy wymiana poduchy w kierownicy pociąga za sobą wymianę tej nakładki z logo H z kierownicy?
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 17 Gru 2015, 10:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


ad 1
Gdy się umawiałem to po otwarciu zlecenia byłą informacja że w ciągu 7 dni roboczych się do mnie odezwą żeby umówić dokładny termin bo muszą sciągnąć części z centralnego magazynu (nie mają ich na składzie w ASO, za każdym razem ściągają pod konkretne auto). Po 3 dniach zadzwoniono ze części już są i można się umawiać konkretnie na wymianę
ad 2

wydaje mi się że tak. Poducha jest nowa (na tej starej miałem delikatną rysę), tak samo z emblematem hondy, jest zintegrowany z poducha (tak mi się przynajmniej wydaje)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 17 Gru 2015, 13:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


Cytat:
cyberbrat napisał:
Panowie 2 pytania:

pierwsze do kierowców którzy mają sprowadzone auta z zagranicy.

1. jak zgłosiliście się do hondy to tego samego dnia była wymiana?

drugie do tych co są już po wymianie

2. czy wymiana poduchy w kierownicy pociąga za sobą wymianę tej nakładki z logo H z kierownicy?

pieta napisał:
ad 1
Gdy się umawiałem to po otwarciu zlecenia byłą informacja że w ciągu 7 dni roboczych się do mnie odezwą żeby umówić dokładny termin bo muszą sciągnąć części z centralnego magazynu (nie mają ich na składzie w ASO, za każdym razem ściągają pod konkretne auto). Po 3 dniach zadzwoniono ze części już są i można się umawiać konkretnie na wymianę
ad 2

wydaje mi się że tak. Poducha jest nowa (na tej starej miałem delikatną rysę), tak samo z emblematem hondy, jest zintegrowany z poducha (tak mi się przynajmniej wydaje)
Skoro tak, to ja też podzielę się swoimi dokładniejszymi uwagami.

Ad 1.
Mój jazz z polskiego ASO.
W sprawie wymiany byłem 1.12.2015, pan zapytał o list. Ja powiedziałem, że nie dostałem ale na pewnym forum piszą Wink
Wtedy właśnie otwarto zlecenie oraz wybrałem datę na wykonanie naprawy. Wspólnie ustaliliśmy na 9.12.2015. Czas wymiany to około 2 godziny.

Z tego co się dowiedziałem to nie ma pewności czy akcja obejmie wszystkie jazzy, ponieważ te które poszły na inne rynki mogą nie mieć takiej wady. Natomiast warto tak jak pisałem wcześniej zgłosić się osobiście i zobaczyć.

Ad. 2
Po tym Twoim poście o tym logo na poduszce to, aż sprawdziłem z ciekawości jak to wygląda.
I muszę stwierdzić, że wszystko jest tak jak było przed wymianą.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Czw 17 Gru 2015, 14:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy


mam auto z zagranicy i w ASO powiedzieli że jeśli sam bym się nie zgłosił oni mnie szukać nie będą.

listy są wysyłane do właścicieli samochodów sprzedanych w PL


co do nakładki na poduchę mam znaczek H wytarty tak że srebrnej farby tam niewiele zostało.

i nie wiem czy wymieniają nakładkę z poduchą czy zostaje stara.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System