Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 24 Lip 2015, 08:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Witam,

m.trawicki12 napisał:
Cytat:
Sam mam Honde ale CR-V z 2012 i powiem Tobie szczerze,że w chwili obecnej nie wlałbym tego oleju co Ty niestety zrobiłeś.
Wolna wola, kto C tego zabroni.
Jednakże wielkokrotnie było przedstawiane w różnych tabelach co dany olej ma a czego nie ma, oraz co zaleca producent a czego nie.

Przeanalizuj proszę moją historię jazdy, mam na myśli oleje które są w stopce opisane.

Z tym "C" jak to mówisz - czyli Castrol to jeżeli czytasz moje posty to opinie znasz. Dlatego tego Castrola 0w20 z ASO nie zaleję do jazzika. Wolę kupić oryginalny w pewnym sklepie i mieć go jako prezent na Mikołaja. Very Happy

Żadnego brania oleju jakoś nie zaobserwowałem i trochę mnie to dziwi Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 26 Lip 2015, 12:04
Temat postu:

Re: Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Robertod3 napisał:
Witam serdecznie
Mam taki problem otóż po kupnie Jazza wymieniłem olej z półsyntetyka (jakiś aral 10w40) na castrol magnatec c3 5w40, przejechałem niecałe 2tys km i zauważyłem na bagnecie że stan oleju z 3/4 spadł do minimum na miarce.
Pytanie czy to wina przejścia na rzadszy olej, wina oleju,czy jazzy biorą olej? Samochód ma przejechane 120000km(wszystko wskazuje że przebieg oryginalny) nie wiem ile auto jeździło na tym półsyntetyku w Niemczech.
Co robić czy wymienić na inny olej,lać 5w czy 10w?


Reasumując: wystarczy jeden taki post, żeby wywołać dyskusję na 3 strony, dodajmy post kompletnie pozbawiony sensu, bo jak zrozumiałem auto po zmianie oleju z 10W40 na 5W40 bierze olej. Tylko skąd masz pewność, że oleju 10W40 nie brało? Ano znikąd, mało tego, te oleje są w normalnych warunkach pracy silnika w tej samej klasie lepkościowej, no chyba, że w Twoim aucie oleju ubywa jak auto stoi na parkingu. Mój wniosek jest taki: jeśli auto bierze olej 5W40 to brało również 10W40.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 26 Lip 2015, 13:26
Temat postu:

Re: Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


przempo napisał:
Robertod3 napisał:
Witam serdecznie
Mam taki problem otóż po kupnie Jazza wymieniłem olej z półsyntetyka (jakiś aral 10w40) na castrol magnatec c3 5w40, przejechałem niecałe 2tys km i zauważyłem na bagnecie że stan oleju z 3/4 spadł do minimum na miarce.
Pytanie czy to wina przejścia na rzadszy olej, wina oleju,czy jazzy biorą olej? Samochód ma przejechane 120000km(wszystko wskazuje że przebieg oryginalny) nie wiem ile auto jeździło na tym półsyntetyku w Niemczech.
Co robić czy wymienić na inny olej,lać 5w czy 10w?


Reasumując: wystarczy jeden taki post, żeby wywołać dyskusję na 3 strony, dodajmy post kompletnie pozbawiony sensu, bo jak zrozumiałem auto po zmianie oleju z 10W40 na 5W40 bierze olej. Tylko skąd masz pewność, że oleju 10W40 nie brało? Ano znikąd, mało tego, te oleje są w normalnych warunkach pracy silnika w tej samej klasie lepkościowej, no chyba, że w Twoim aucie oleju ubywa jak auto stoi na parkingu. Mój wniosek jest taki: jeśli auto bierze olej 5W40 to brało również 10W40.


Przempo dobrze prawi. Schodziłem z rzeczonego Arala (w de widać popularny) 10W40 na 5W50 Mobil i 0W30 Amsoil,
a oleju jak nie brał tak nie bierze. Podejrzewam, że i 10W40 brał u Roberta. Nie sądzę aby zmiany oleju pomogły.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 12:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Witam,

Gdzieś czytałem oraz kilku znajomych potwierdziło, że podczas jazdy na małych - krótkich odcinkach nie widać że oleju ubywa.
Najbardziej widoczne jest to podczas jazdy na długich trasach w miarę jednym tempie, ponieważ temperatura silnika jest stała i wszystkie jego cykle pracy są takie same.
Nie ma szarpnięć przyspieszeń pracy "start - stop", czyli jazdy miejskiej.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 13:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


To ciekawe, bo ja zaobserwowałem dokładnie odwrotne zjawisko
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 13:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cosmo-pl

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic
Piwa: 3/6
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 16:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Dawno mnie tu nie było, a sezon ogórkowy się zaczął, więc będę miał odrobinę więcej czasu.

1. Może mu po wymianie oleju więcej brać, bo wcześniej tego nie sprawdził. Tzn czegoś, co zawsze polecam zrobić - sprawdzić przed wymianą oleju, ile go bierze i na tej podstawie dobrać w prawidłowy sposób oliwę. A tak powstaje kolejny bez sensu temat, bierze mi więcej Castrola.

2. Castrol nie robi złych olejów i wcale Ams nie jest lepszy od niego. Stwierdzę wręcz otwarcie, że prawdopodobnie będzie co najwyżej taki sam. Reszta to tylko paplanina i wróżenie z fusów, tudzież zbiór sensacji typowych dla publikacji Fakty i Mity. Wartość tych informacji jest podobnym poziomie, z tym, że tam ich źródłem jest gazeta, a tutaj Internet. Castrol robi dobre oleje.

3. Zmiana na niższą lepkość na pewno spowoduje większe zużycie oleju silnikowego i znacząco pogorszy jego stan w okresie eksploatacji, w tym akurat przypadku. U kolegi prawdopodobnie występuje już problem pierścieni olejowych, albo prowadnic zaworowych, ewentualnie uszczelniaczy zaworowych. W przypadku uszczelniaczy za dużo się nie zmieni, natomiast w przypadku prowadnic i pierścieni jest szansa, że wyższa lepkość pozwoli zachować lepszą szczelność.

4. 350/1000 km to nie tragedia i można z tym żyć. Trzeba po prostu oleju dolewać. 10W40, jak się niedużo jeździ, to będzie optymalny wybór lub 5W40. Przy większej ilości tras, wlałbym np Mobila 5W50 i tyle.

5. Silnik na użytkowany na krótkich dystansach będzie jeździł na wzbogaconej mieszance i zużycia oleju nie widać dlatego, że część paliwa będzie dostawać się do tegoż oleju i go rozcieńczać. Jak się pojedzie w trasę i to paliwo się odparuje, jako bardziej lotne, to wtedy zużycie będzie widać. Może też być widać zużycie na krótkich dystansach, jak są trochę dłuższe, bo silnik najwięcej oleju zużywa jak jest zimny. Także rozwiązanie tej zagadki nie jest takie proste Wink

6. "Biciakonia" ciąg dalszy - kilka smaczków

Jak olej jest jasny po zlaniu - to dobrze czy źle?? No otóż bardziej źle niż dobrze, bo silnik w tym samym czasie X, co na poprzednim oleju, wyprodukował z założenia taką samą ilość odpadków procesów spalania, których nie wydalił ze spalinami. Jeżeli więc olej, dajmy na to 1, zlewamy bardziej czarny, a olej 2 mniej czarny, to oczywiście olej 1 wypłukał nam mniej zanieczyszczeń, niż olej 2. To na chłopski rozum jest jasne jak słońce, gwiazdy, ale dla niektórych nadal to czarna dziura jak widzę. Smile Oczywiście nie można tak wprost tego traktować, bo olej ma różny kolor i jeden będzie ciemniejszy, drugi jaśniejszy, a ocenianie ich na tej podstawie, to jakby krowę po łatach oceniać czy lepsze mleko daje.

Zużycie silnika postępuje stopniowo, nie da się tego ocenić na podstawie jednej dwóch czy 5 wymianach oleju silnikowego, chyba że olej wlany do silnika jest nieprawidłowy (niektóre silniki nie tolerują olejów lekkobieżnych). Jak się zaczną problemy z panewką, to wtedy będzie jednak już za późno. Honda dopuszcza szerokie spektrum olejów do użytku i dla jednego 0W20 będzie idealne w punkt, a dla innego 5W40. Wszystko zależy od użytkowania i potrzeb. Optimum i wiele razy to pisałem, dla tego modelu i silnika to 5W30. Olej o wąskiej rozpiętości SAE, który nie jest drogi i bardzo dobrze pasuje, praktycznie do każdego silnika japońskiej produkcji z tych lat. Jak ktoś mieszka w zimnych rejonach i często gęsto odpala w zimie, to też 5E30 lub 0W30 np ACEA A5 wtedy, czy tam inny ILSAC srilsac. 0W20 dla wyjątkowych jeźdźców apokalipsy Very Happy , którzy najpierw stosowali 10W60 do cywilinej jazdy (samo to oznacza, że bardzo łatwo ulegają niefachowym radom), żeby potem nawrócić się, odkryć święty gral i przejść na 0W20. Dla niektórych to styl życia - tak ze skrajności w skrajność, od miłości po nienawiść i do uwielbienia, ale też kolegi tutaj, bym nie ganił, bo pomimo nieuzasadnionych obaw owieczek religii olejowej, naprawdę silnikowi Hondy akurat w dużej mierze to zwisa jaki olej się jej leje, czy to jest 10W60 czy 0W20, po prostu trochę szybciej wyzionie ducha i to wszystko. Tym szybciej im ktoś spokojniej będzie jeździł na 10W60 i piłował po torze czy autostradzie na 0W20. Kolega Kedlaw udwodnił jednak bardzo fajną i prostą rzecz, w którą sam jednak nie chce uwierzyć, że niezależnie od tego jaki olej nalał, a nalał już chyba wszystkie możliwe lepkości - to jego silnik nie wybuchł, nie rozszczelnił się, nie skończył żywota, ani nie wywrócił się tłokami na zewnątrz, ani nawet nie bierze oleju silnikowego. Nic dziwnego, bo wlewając cywilne oleje do auta, zaszkodzić się mu nie da, no chyba że ktoś bardzo chce. Bardziej logicznym i uzasadnionym jest też korzystanie z 0W20 niż 10W60, jak już się spierać o skrajności, chociaż trzeba mieć na uwadze ograniczenia.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 23:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


cosmo-pl napisał:
"Biciakonia" ciąg dalszy
Olejowe "biciekonia"??? WTF?!
Z drugiej strony - skoro lubisz...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 23:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
To ciekawe, bo ja zaobserwowałem dokładnie odwrotne zjawisko
Czyli u mnie olej będzie się wylewał ?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 23:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Witam,

cosmo-pl napisał:
Cytat:
0W20 dla wyjątkowych jeźdźców apokalipsy Very Happy , którzy najpierw stosowali 10W60 do cywilinej jazdy (samo to oznacza, że bardzo łatwo ulegają niefachowym radom), żeby potem nawrócić się, odkryć święty gral i przejść na 0W20. Dla niektórych to styl życia - tak ze skrajności w skrajność, od miłości po nienawiść i do uwielbienia, ale też kolegi tutaj, bym nie ganił, bo pomimo nieuzasadnionych obaw owieczek religii olejowej, naprawdę silnikowi Hondy akurat w dużej mierze to zwisa jaki olej się jej leje, czy to jest 10W60 czy 0W20, po prostu trochę szybciej wyzionie ducha i to wszystko. Tym szybciej im ktoś spokojniej będzie jeździł na 10W60 i piłował po torze czy autostradzie na 0W20.

Cytat:
Kolega Kedlaw udwodnił jednak bardzo fajną i prostą rzecz, w którą sam jednak nie chce uwierzyć, że niezależnie od tego jaki olej nalał, a nalał już chyba wszystkie możliwe lepkości - to jego silnik nie wybuchł, nie rozszczelnił się, nie skończył żywota, ani nie wywrócił się tłokami na zewnątrz, ani nawet nie bierze oleju silnikowego. Nic dziwnego, bo wlewając cywilne oleje do auta, zaszkodzić się mu nie da, no chyba że ktoś bardzo chce. Bardziej logicznym i uzasadnionym jest też korzystanie z 0W20 niż 10W60, jak już się spierać o skrajności, chociaż trzeba mieć na uwadze ograniczenia.

Ale kolega posłodził ... ,aż miód się sam rozpuśclił w herbacie Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 28 Lip 2015, 21:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


kedlaw07 napisał:
Witam,

przempo napisał:
Cytat:
To ciekawe, bo ja zaobserwowałem dokładnie odwrotne zjawisko
Czyli u mnie olej będzie się wylewał ?


Już kiedyś pisałem, któraś moja Astra brała olej i zauważyłem, że najwięcej oleju ubywało na krótkich odcinkach, czyli zupełnie odwrotnie niż gdzieś tam usłyszałes.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 28 Lip 2015, 22:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Witam,

Czyli jak mój jazz nie bierze oleju na krótkich odcinkach to na długich tym bardziej będę miał spokój.

A w tej swojej Astrze to olej wymieniałeś co 200 tys km. bo tak w książce jest napisane.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

18 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System