Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m.trawicki12

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda C-RV 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 19:39
Temat postu:

Re: silnik bierze olej


pieta napisał:
julbmw napisał:
Ja bym spróbował zalałbym olej Shell. Osobiście mam pozytywne doświadczenia z Shell Helix Ultra. Wprowadzili nie dawno olej w nowej trchnologii Pureplus. Zastosowałem i jestem zadowolony


Olejowe flejmy już tutal były. Żeby nie było shell nie jest zly a w stosunku value for money bardzo dobry ale sa lepsze oleje. I na tym poprzestańmy Cool

Ale żeby nie było to "polski" specol kasuje shella pod każdym względem, tzn jakości, składu ceny, tyle ze cena była promocyjna żeby się ludzie zastanowili i aktualne sa już w normalnej tzn. zdecydowanie wyższej cenie. Ale jak ktoś jeszcze ustrzeli stary zapas promocyjny to tylko nic kupować Razz

http://najlepszysyntetyk.pl/sklep/atrybuty/Specol


Nie znam tych marek więc się nie wypowiadam jednak ja również korzystam z Shella i jestem zadowolony. Silnik pracuje dobrze nie ma żadnych ubytków, a jego cena nie jest wygórowana. Pozdrawiam
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Pon 20 Lip 2015, 14:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


Witajcie
To i ja wtrącę swoje trzy grosze ku pokrzepieniu serc. Moje przeboje z silnikiem możesz sobie przeczytać w wątku przytoczonym na początku. W maju wymieniłem olej na Shell 5W40. Przed tygodniem wróciłem z wakacji w górach - ekstremalne podjazdy i zjazdy jak na ten mały silniczek - i tak dzień w dzień po 40 - 80km. Skutek? Wczoraj zajrzałem na bagnet - stan poniżej min. (2 miesiące od wymiany ubyło ok 0,5l). Stan na bagnecie sprawdzałem po przejechaniu 4 km w upale. Po postawieniu auta i kilkunastu minutach odczekania - na bagnecie było już nieco ponad min - czyli olej sobie spływał. A Ty jak sprawdzasz stan oleju? Po zagrzaniu czy na zimnym, bo instrukcja mówi jasno jak to robić. Dla spokojnej głowy dolałem mu ok 250ml, niech pije dalej.
Ale generalnie apetyt na olej u mnie rośnie przy ekstremalnych warunkach jazdy. Co do remontu silnika: opinia mechaników jest taka, że żadnego silnika nie złożysz tak jak fabryka. Daje do myślenia? Ja też byłem u słynnego Checkera w Kubalinie, kazał dolewać i obserwować.
Sam myślę w kolejnym roku wymienić na półsyntetyk - w końcu moja honda ma już 10 lat :/ i zobaczyć co się będzie działo. Pewnie za dużo nie zaszkodzę motorowi bo "sztycha" dostał za Odrą, gdzie pracował na jakimś gęstym oleju pochodzenia marketowego a zawsze może to wpłynąć na mniejsze zużycie oleju no i inną kulturę pracy (poczytaj o moich stukach i pukach).
Podjedź jeszcze na analizę spalin - przy takim zużyciu powinno Ci coś wykazać bo u mnie wyziewy są idealne Smile Pozdrawiam!
Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 21 Lip 2015, 09:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


Moja dziewczynka (Jazz'ka) ma 11 lat i przeszedłem w tym roku z Shella 5W40 na Castrola Edge 0W30. Przez dwa tygodnie katowałem ją na wakacjach do Chorwacji (3500 km). Grzało niemiłosiernie i po powrocie nie zauważyłem spadku poziomu oleju (pewnie jakiś minimalny był).

Nie bardzo mogę się zgodzić że duże picie oleju w jakimkolwiek samochodzie to coś normalnego. Poprawne stwierdzenie to raczej, że zużycie silnika może wzrastać razem z przejechanymi kilometrami - latami pracy. (zużycie silnika ~= nieszczelności).

Co do nowych samochodów, ok może muszą się tłoki dopasować, ale w Citroenach 4-ro letnich dolewanie bez przerwy dodatkowego oleju i komentarz "ten typ tak ma"?! Dla mnie takie samochody mają po-prostu fabrycznie zj***ne silniki (nieszczelne). I "normalnym" może być stwierdzenie że te silniki takie są, a nie że taki stan rzeczy jest normalny.
Powrót do góry
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lip 2015, 16:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


Z własnego doświadczenia napiszę tak, po zmianie oleju z 5-40 czy 0-40 shella na 5w30 fst Castrola Civic o przebiegu 350tkm i LPG zmniejszył branie oleju z 1L na 1-1,2tkm do 0,4L na 1tkm. Przebieg oryginał 350tkm i lpg.
Jeśli chodzi o Jazz to u mnie przebieg 161tkm i lpg i nie ubywa nic jak na razie po 10tkm. Przebieg oryginał olej 5w40 Castrola ale będzie zmiana później na 5w30 fst też Castrola.
Silniki odziwo do Jazz są bardzo tanie i coś można wybrać tylko pewnie się naszukasz żeby coś było nawet zdjęciami udokumentowane.
_________________
'91 civic d16a9, Polonez+ gti 1.4 rover, 80B4 '94 2.0+lpg, '99civic d14 +lpg, '02 crv k20 +lpg, '04 crv k20 +lpg, '08 crv 2.0 +lpg, W168 '01 cdi , '04/5 jazz 1,2 +lpg.
Powrót do góry
gadu-gadu
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 22 Lip 2015, 10:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


co to za jednostka tkm?
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 22 Lip 2015, 10:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 22 Lip 2015, 10:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


Witam,

Może miało być tys. km a wyszło
Cytat:
tkm
Najlepiej napisać pełną nazwą. Spotkałem się jeszcze z oznaczeniem
Cytat:
kkm

_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lip 2015, 19:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


jak się nie domyślacie to piszcie całe wyrazy jeśli to ciężko zrozumiałe, ale na każdym forum czy PL czy DE nie wiem czy pisać całymi nazwami spotkacie się z kkm. Ja piszę dla mniej kumatych tkm. pozdr. oj pozdrawiam.
_________________
'91 civic d16a9, Polonez+ gti 1.4 rover, 80B4 '94 2.0+lpg, '99civic d14 +lpg, '02 crv k20 +lpg, '04 crv k20 +lpg, '08 crv 2.0 +lpg, W168 '01 cdi , '04/5 jazz 1,2 +lpg.
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Lip 2015, 00:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


Witam,

Marcin-CDI napisał:
Cytat:
Ja piszę dla mniej kumatych tkm
To tak jak kali umieć mówić.

Ja tam jestem chyba nie kumaty bo piszę tys. km
Jak chcesz się upewnić to sprawdź w każdym poście w którym jest na forum a dotyczy ilości przejechanych kilometrów.

Nie, żebym się czepiał. Bo moderatorem/adminem nie jestem ale może, proszę zobacz punkt 15 regulaminu.
PS. W układzie SI nie znalazłem takiej jednostki jak kkm

Serdecznie pozdrawiam
kedlaw07
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 23 Lip 2015, 10:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


https://pl.wikipedia.org/wiki/Kilo
"kkm" nie jest żadną nową jednostką tylko wygodnym skrótem. Tysiąc tysięcy metrów.

A że w układzie SI nie znalazłeś kkm nie dziwi - kilometra też nie znajdziesz bo podstawową miarą długości jest metr. Reszta to wielokrotności.

Sezon ogórkowy na forum...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Lip 2015, 11:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


Witam,

Co do układu SI to masz rację, podstawowy jest metr.

Natomiast to tkm, to tylko dla niekumatych a może dla kumatych też.

Co do aktywności to cóż, samą prawdę piszesz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 10:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


Wątek zboczył z tematu... Może autor wypowie się jak wygląda u niego sprawa w tej chwili z braniem oleju?
Powrót do góry
filut

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi LS, 2005r
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 19 Kwi 2016, 21:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


Witajcie.

Wymieniłem olej na Valvoline VR1 Racing 5W/50 . Jest jakby lepiej? Przeglądałem parametry tego oleju i wg specyfikacji przy temp roboczej jest gęstszy od 5w40 więc postanowiłem sprawdzić. Ciężko to dokładnie stwierdzić, ale bańka 4L + 1 L dolewki wystarczyło na ok 4tys. km, w sensie do poziomu oleju na bagnecie na minimum. Wydaje mi się że jest minimalnie lepiej? Spróbuję teraz dokładniej obliczyć. Zostaję na razie przy tym oleju, wydaje mi się że jest to mimo wszystko lepsze i póki co tańsze rozwiązanie niż 10w40 lub remont czy ewentualna wymiana silnika tym bardziej że nie ma zgodności wśród forumowiczów które rozwiązanie jest lepsze.

Taka historia Wink




[/quote]
Powrót do góry
gadu-gadu
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 20 Kwi 2016, 14:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


filut napisał:
Witajcie.

Wymieniłem olej na Valvoline VR1 Racing 5W/50 . Jest jakby lepiej? Przeglądałem parametry tego oleju i wg specyfikacji przy temp roboczej jest gęstszy od 5w40 więc postanowiłem sprawdzić. Ciężko to dokładnie stwierdzić, ale bańka 4L + 1 L dolewki wystarczyło na ok 4tys. km, w sensie do poziomu oleju na bagnecie na minimum. Wydaje mi się że jest minimalnie lepiej? Spróbuję teraz dokładniej obliczyć. Zostaję na razie przy tym oleju, wydaje mi się że jest to mimo wszystko lepsze i póki co tańsze rozwiązanie niż 10w40 lub remont czy ewentualna wymiana silnika tym bardziej że nie ma zgodności wśród forumowiczów które rozwiązanie jest lepsze.

Taka historia Wink




[/quote]

Jaki masz aktualnie przebieg auta ? 1l na 4k to nie jest jakiś dramat. Z tanich dobrych 5w50 jest od mobila jeszcze. Baza zbliżona do Valvo czyli HC.
Ewentualnie możesz polskiego specola lać 5w40

http://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3180-olej-silnikowy-specol-5w40-gold-synthetic-4l

http://lejolej.pl/pl/p/SPECOL-Gold-Synthetic-SNSMCF-5W40-5L/120

http://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3180-olej-silnikowy-specol-5w40-gold-synthetic-4l

http://www.iparts.pl/czesc/olej-syntetyczny-specol-spec-gold-5w40-4-litry-5w40spec4,1-spe-5w40spec4-910674.html

(tu akurat jeszcze stara cena promocyjna jest ale może mają tez po 80 zł)


cena jak za shella 5w40 (czyli 80 zł za 4 litry) a parametry znacznie lepsze a cena marketowego 10w40 Razz

w ciekawszych wynalazków 5w50 lub 0w50 to:

http://www.petrostar.pl/oleje/oleje_samochodowe/penrite/10_tenths/premium_5/penrite_10_tenths_5w50_5l_paoester_100_syntetyk,p36907015

http://allegro.pl/penrite-0w50-10-tenths-pao-ester-racing-5l-i5381177314.html

ale cena zabija więc jak spala olej to w tej cenie penrita można mieć bardzo dużo specola Very Happy
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 20 Kwi 2016, 14:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


U mnie teraz w Hondzie jest Penrite HPR 5W40 Cool
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 21 Kwi 2016, 09:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wysokie zużycie oleju, wymiana silnika i skrzyni czy remont?


ujednoliciłeś olej we flocie ? Cool
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System