Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GregorFa

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.2; Honda Civic VIII 2010
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 21:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Strasznie zaniedbane były te kocki ( kupiłem już taki samochód).
Jak rozbierałem przód, to okazało się że siedzą zbyt krótkie klocki.
Oczyściłem i zaczęły stukać.
Juz zamówiłem zestaw na przód.
Powrót do góry
GregorFa

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.2; Honda Civic VIII 2010
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 21:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Rotinger 2073 T5 + klocki EBC Black.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 23:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Kiełekg napisał:
Bo EBC nie robi tarcz do Jazza.

Coś tam jednak robi:
http://ebcbrakes.pl/pl/search?search_query=Cat%5B3%5D%20Tarcze%20hamulcowe%2C%20%20Name%5B2363%5D%20HONDA%2C%20%20Model%5B2546%5D%20Jazz

Może nie są to TurboGroove, ale hej, to tylko Jazz, zwykłe wystarczą...

Cytat:
Klocki EBC Standard są OK, ale takie same jak standard. Zielone i wyżej nie nadają się do gładkich tarcz.
Kiedyś mocno drążyłem temat i okazuje się, że sporo ludzi używa Greenów do gładkich tarcz, także fabrycznych. Znakomita większość zanotowała ewidentną poprawę, choć zdarzały się sporadyczne głosy o szybszym zużyciu. Kolega jakiś czas temu założył Greeny do Civa VIII i OEM-owych tarcz - jest zachwycony. Wiadomo, z lepszymi tarczami byłyby jeszcze wydajniejsze, ale to oczywiste. OIDP kiedyś dystrybutor zapewniał, że Greeny świetnie zgrywają się ze "zwykłymi" tarczami.
Tak że nie wiem o co kaman... Ale to Ty jesteś lepiej zorientowany, więc krwi o to nie będę przelewać Wink
Jakbyś mógł doprecyzować byłbym wdzięczny.
Powrót do góry
GregorFa

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.2; Honda Civic VIII 2010
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 07:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Dla mnie liczy się też wygląd, więc postawiłem na tarcze Rotinger w wersji T5 (tuning5: nacinanie i nawiercanie).
Jak już zamontuję przód, to wrzucę fotki.
Wiem, że będzie wielu przeciwników, ale to jest tylko Jazz, czyli dobre autko do eksperymentowania.
Tanie w eksploatacji.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 09:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Kiełekg napisał:
Bo EBC nie robi tarcz do Jazza. Klocki są takie same jak w Civicu.
Klocki EBC Standard są OK, ale takie same jak standard. Zielone i wyżej nie nadają się do gładkich tarcz.


Widziałem gdzies zestawebc kloczki tarcze ale to bym chyba green. Tyle ze to było dawno temu i pamięć mogę mieć zawodna Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 09:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 11:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Sprzedaję EBC, nie polecam klocków Green i wyższych do tarcz gładkich.
Podczas mocnego hamowania w greenach wytwarza się więcej gazu niż w zwykłych, gaz tworzy poduszkę pomiędzy tarczą i klockiem. Nacięcia lub wiercenia powodują odprowadzenie gazu i zużytego materiału,
Mimo, ze EBC oficjalnie twierdzi, że klocki Red nie wymagają rozgrzewania, zdecydowanie lepiej hamują jak są ciepłe,
W moim drugim aucie (inna moc, inna masa) przerabiałem Green i Red (yellow to już nie na ulicę), TobroGroove i Ultimax. Optymalne dla mnie do Green + TG (mimo, ze głośniejsze od ultimaxów).
Jeżeli miałbym wybierać produkty EBC z serii standard, poszedłbym raczej w ATE, Brembo, Textar ostatecznie Lucas.
Z tarcz sportowych polecam jeszcze tarcze Zimmermana (tylko oryginalne, bo podróbek jest pełno). Dobrze się spisują z klockami ATE.

Z wyżej wymienionych powodów nie założyłem sobie Greenów do Jazza.

Taka jest moja opinia.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 12:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


to jaki zestaw twoim zdaniem na wypasie do jazza (z numerami części od razu dla leniwych Wink
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 13:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


@Kiełekg, no i to jest konkretna informacja, dzięki!
Dziwi mnie tylko ta rozbieżność między ogólną opinią o Greestuff+zwykła tarcza a Twoją oceną, no ale tutaj jesteś lepiej zorientowany co szczegółów, o których napisałeś.
Z moich siłą rzeczy skromniejszych doświadczeń do codziennego użytku najlepiej wypadają ATE a czerwoną kartkę dałem TRW - hamowanie OK, ale cała otoczka typu cholerne pylenie, odgłosy tarcia itp. są dla mnie nie do przyjęcia. Never again... Lepiej podobno wypadają TRW z ASO Hondy, ale tam cena odrzuca.
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 12:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


pieta szczerze nie wiem co polecić. Na razie na oryginalne tarcze włożyłem klocki Kashiyama C14056 i po dotarciu oceniam je jako normalne, ale gorsze od oryginałów (nie ma co porównywać do EBC, bo to jak jabłka do gruszek). Jak tarcza wytrzyma, może przetestuję Ferrodo - miałem bardzo dobre doświadczenia. Potem poszukam oryginałów Zimmerman (nawet nie wiem czy są, małe szanse - niestety nie mam dojścia do dobrych cen, kupowałbym raczej przez znajomego w Niemczech).
Kiedyś mocno przejechałem się na komplecie ATE PD + Ceramic - klocki tak twarde, że szybciej kończyły się tarcze. Nie wiem jak jest teraz! Natomiast zestaw ATE PD + zwykłe klocki ATE fajnie hamował.
Od razu do kosza wrzucam Black Diamond, Hawk i czym może zdziwię - Brembo High Carbon. Tych pierwszych nie sprzedawałem, ale po prostu pękały po okręgu, producent uznawał reklamację... pod dwóch tygodniach. Znajomy brał ode mnie stare tarcze z innych aut, żeby zakładać cokolwiek klientom, którzy reklamowali Diamondy. A drugie wcale nie były rewelacyjne.
Kiedyś miałem klienta na Taroxy, ale tam był wymiony cały cały zacisk na wielotłoczkowy i hamowało REWELACYJNIE. Gdyby nie cena.

Aaaa, no i jeszcze Mikoda - szkoda czasu. Mikropęknięcia przy otworach, temat wałkowany chyba wszędzie.


I jedno pytanie: kiedy ostatnio przy zakładaniu tarcz ktoś mierzył Wam Panie i Panowie bicie na piaście? Przyrząd kosztuje ca 200PLN i zwraca się warsztatowi po kilku wymianach tarcz.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 12:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Na razie na oryginalne tarcze włożyłem klocki Kashiyama C14056 i po dotarciu oceniam je jako normalne, ale gorsze od oryginałów (nie ma co porównywać do EBC, bo to jak jabłka do gruszek).

Czyli zrobiłeś tak jak ja. Naisz po jakim czasie, przebiegu założyłeś te klocki Kashiyama. Ja zmieniłem te swoje oryginalne - które miałem od nowości - po przejechaniu około 40 tys. km (ale wiadomo jazda po mieście). Doczytałem się że są one dawane na pierwszy montaż i dlatego takie wybrałem.
Czy mógłbyś mi coś napisać na temat tych klocków EBC Question

Co prawda czeka mnie za jakiś czas wymiana tylnych klocków, jednakże chciałbym już coś szukać.
Czy koledzy mają jakieś doświadczenie w tym temacie Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 13:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Ja wymieniłem tylne klocki na Texxary. Jak samochód był na podnośniku, mechanik do mnie dzwonił czy na pewno wymieniać, bo mam jeszcze duuużo klocka. Ale problem polegał nie na skończeniu się poprzednich klocków, tylko na ich piszczeniu przy hamowaniu.

Z przodu zakładałem chyba ATE, nie pamiętam.

Jedne i drugie oceniam jako bardzo dobre, dobrze hamują, nie wydają żadnych dźwięków i nie pylą za bardzo (to ostatnie dla mnie bardzo ważne).

TRW przerabiałem przy Polówce i potwierdzam - strasznie pylą.
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 14:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Jeszcze jedna generalna uwaga na temat hamowania (będzie epopeja).

Wiele standardowych tarcz i klocków przeżyje awaryjne hamowanie o ile będą odpowiednio chłodzone. Podstawowy błąd to ostro wyhamować, a potem na pobocze i papierosek na uspokojenie albo 5 minut na poukładanie rozkołatanych nerwów. Wtedy tarcza w miejscu gdzie są klocki studzi się zdecydowanie wolniej niż na pozostałym obwodzie, co w skutkuje krzywieniem się tarcz.
Oczywiście nie zawsze się uda - sam spaliłem EBC TG + Green po awaryjnym hamowaniu ze 180km/h do prawie zera, bicie było czuć już pod koniec hamowania i nie pomogło toczenie się do przodu i do tyłu. Ale wyhamowałem. Auto za mną też wyhamowało, tylko że manewr skończyło na poboczu przede mną.

Taka sama sytuacja występuje, gdy źle pracują tłoczki, są brudne/skorodowane prowadnice jarzma (bez zaślepek) lub są brudne łoża klocków. Klocki minimalnie cały czas ocierają o tarczę, a ta się grzeje. Niektórzy w takim przypadku zamiast usunąć problem, stosują "plasterek" i zakładają tarcze o większej pojemności cieplnej (np. grubszą od wyższej wersji silnikowej).
Tłoczki mogą źle pracować, bo zniszczone są przewody elastyczne. Z przewodami nie ma co popadać w przesadę i od razu kupować w oplocie - tanie w oplocie są słabe, dobre są drogie - proponuję goodridge'a. No i tu raczej chodzi o efektywność hamowania, a nie powracania tłoczków.
O płynie hamulcowym nie wspominam, bo to chyba oczywistość - wymiana co 3 lata lub 70tys. Do jazdy miejskiej płyn może być pierwszy lepszy, ważne żeby był świeży.

Niestety gro warsztatów nie podchodzi poważnie do wymiany tarcz i klocków. Rozwodzenie się nad wymianą nie generuje pieniędzy, a liczy się czas... A produktów EBC nie ma co reklamować, jak nie ma pomiarów bicia tarczy i piasty.

Co sobie jeszcze przypomnę, napiszę.
_________________
Kiełek


Ostatnio zmieniony przez Kiełekg dnia Czw 16 Kwi 2015, 14:56, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 14:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Kiełekg napisał:

Kiedyś mocno przejechałem się na komplecie ATE PD + Ceramic - klocki tak twarde, że szybciej kończyły się tarcze. Nie wiem jak jest teraz! Natomiast zestaw ATE PD + zwykłe klocki ATE fajnie hamował.

Miałem kiedyś Power Disc i zwykłe klocki na BMW E36 - wyglądały fajnie, dobrze hamowały, ale nie mogłem się przyzwyczaić do głośnego hamowania na nacinanych tarczach, no i jednak szybszego kończenia się klocków - tyle, że to było naprawdę dawno temu Smile więc może teraz to inaczej wygląda Wink
Za to teraz Ceramic są chwalone za brak pylenia, a właściwie za pylenie na jasny kolor Wink - jeśli komuś domywanie felg spędza sen z powiek Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 17:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


GR_BKP napisał:
(...) - jeśli komuś domywanie felg spędza sen z powiek Wink
Ano kurde spędza...
Po miesiącu od odszczurzenia zestaw tarcza+klocek TRW zabarwia na rudo felgi, opony i nadkola. Jak sobie odpuszczę czyszczenie to na koniec sezonu chyba tylko piaskowanie pomoże Razz
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 17:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


OT - wybaczcie Very Happy
Połóż na felgi cokolwiek - nawet Coli, Sonax PNS się bardzo dobrze sprawdza, Sonaxem BSD też możesz psikać - o niebo łatwiejsze mycie będzie.
Jak Ci się chce - 4nano ma produkt Rim Protect, coś ala powłoka, nie jest drogi, banalnie się aplikuje. Używałem, praktycznie mycie szamponem wystarcza.
W tym sezonie na felgi położę TAC System Magic, liczę, że będzie jeszcze lepiej Smile W przyszłym tygodniu odbieram felgi z malowania i nakładam Smile

Koniec OT Very Happy
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 10 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System