Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rickenbacker

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 11:47
Temat postu:

Klimatyzacja-problem.


Witam.Mam następujący problem z klimatyzacją -chłodzi tylko gdy obroty silnika są w granicach 2000-2500.Potem przestaje chłodzić i za jakiś czas znów chłodzi ale i tak nie tak skutecznie jak powinna.Klimatyzacja jest manualna,szczelna,świeżo napełniona.Wentylator działa.Taka myśl chodzi mi po głowie że może to jakiś przekaźnik.Jeśli ktoś wie który to jest i jak go sprawdzić lub ma jakiś inny pomysł to proszę o pomoc.Pozdrawiam.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 13:57
Temat postu:

Re: Klimatyzacja-problem.


rickenbacker napisał:
Witam.Mam następujący problem z klimatyzacją -chłodzi tylko gdy obroty silnika są w granicach 2000-2500.Potem przestaje chłodzić i za jakiś czas znów chłodzi ale i tak nie tak skutecznie jak powinna.Klimatyzacja jest manualna,szczelna,świeżo napełniona.Wentylator działa.Taka myśl chodzi mi po głowie że może to jakiś przekaźnik.Jeśli ktoś wie który to jest i jak go sprawdzić lub ma jakiś inny pomysł to proszę o pomoc.Pozdrawiam.


Głupie pytanie zadam: skąd wiadomo, że szczelna.
Pytam, bo swego czasu w ASO (Łódź, Honda Park - nie polecam) napełnili mi nieszczelną klimatyzację,
co oczywiście nic nie dało, bo po chwili znowu był problem, ale do domu z chłodzeniem zdążyłem dojechaćWink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 15:01
Temat postu:

Re: Klimatyzacja-problem.


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
Głupie pytanie zadam: skąd wiadomo, że szczelna.
Myślę że przed tą procedurą to mu sprawdzili UV czy gdzieś nie ma "wycieków" i na tym włśnie kolega opiera swoje domysły.
Cytat:
napełnili mi nieszczelną klimatyzację,
Na forum razem z przempo wyjaśniliśmy jak to się fachowo robi.
Nie istniej coś takiego jak dobijanie, czy nabijanie klimatyzacji. Dobić to mozna leżącego, a nabić to mozna kiełbasę na kij. Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
rickenbacker

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 16:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Szczelna na 100%.
Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Pią 13 Mar 2015, 20:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Witam
Ja mialem podobnie raz chłodziła, potem obroty wskakiwały na 2500 obrotów i zaczęło płynąć ciepłe powietrze, gdy wyłączyłem i za 10-15 min włączyłem to znowu chlodziła a potem to samo, jak było chlodniej chodzila dlużej jak już ciepło to krócej. Podjechałem do 3 warsztatów w bydgoszczy to tak skraplacz do wymiany, lub chłodnica klimatyzacja koszty jakieś 400-600zł, kolega mi polecił mi warsztat podjechalem diagnoza w 5min sprzęgło klimatyzacji, to ono odowiadało że sie rozłaczało czy coś, 2 wersje nowa 300zł, jak się uda regeneracja 150zł plus robocizna wyszło razem 280zł z odgrzybianiem ,napełnieniem, w lipcu był upały chłodziła aż miło.
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 13 Mar 2015, 20:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rickenbacker

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Mar 2015, 00:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Mógłbyś mi przesłać namiary na ten warsztat na PW ?Pozdrawiam.
Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 14 Mar 2015, 12:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


rickenbacker napisał:
Mógłbyś mi przesłać namiary na ten warsztat na PW ?Pozdrawiam.


wiadomość poszła na priva
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
zakkwylde

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda City 2006 oraz Jazz 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 22:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Witajcie.
Też mam mały problem z moją klimatyzacją, gdy stoję w korku albo jestem na obrotach poniżej 2 tys a nawiew ustawiony jest na korpus albo korpus + nogi w nawiewach coś "stuka" Dziwne odgłosy znikają po przekroczeniu 2 tys co mnie dziwi ponieważ gdy pracują same nawiewki wszystko działa bez żadnych problemów. Macie może jakiś pomysł skąd takie a nie inne odgłosy?
_________________
Honda Jazz 1.4 i-VTEC
Honda City (2007r.) 2.4 VTEC. Po przeszczepie z Accord-a
Powrót do góry
cezarlisu

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poland
Posiadane auto: JAZZ 1.4 ELEGANCE 2009
Piwa: 3/12
Wysłany: Nie 12 Kwi 2015, 13:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Moja klima przestała chłodzić po 6 latach od nowości - czy to normalne?. Jaki jest orientacyjny koszt "napełnienia układu" w ASO, a jaki w innych serwisach?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 12:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


cezarlisu napisał:
Moja klima przestała chłodzić po 6 latach od nowości - czy to normalne?. Jaki jest orientacyjny koszt "napełnienia układu" w ASO, a jaki w innych serwisach?


Tak jest to normalne, bowiem procedura serwisowa hondy nie przewiduje sprawdzania czy układ działa. Jak nie działa to wtedy zaczynay się martwic.

Co do cen to nie wiem skad jesteś ale to rzut na opcje referencyjna w wawie

http://www.hondaplaza.pl/pl/samochody/promocje/promocje-na-serwis-czesci-i-akcesoria/10109-promocja-na-przeglad-klimatyzacji.html
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 12:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Witam,

Cytat:
cezarlisu napisał:
Cytat:
Moja klima przestała chłodzić po 6 latach od nowości - czy to normalne?.
pieta napisał:
Cytat:
Tak jest to normalne, bowiem procedura serwisowa hondy nie przewiduje sprawdzania czy układ działa. Jak nie działa to wtedy zaczynay się martwic.
Jak normalne. Nie działa to jest problem, nie zależnie czy auto ma 2 czy 6 lat.
Skąd ty takie dane wziąłeś Question
Jak jeździłem do ASO na przegląd to zawsze coś z klimą sprawdzali.

Z ceną to zależy co kto preferuje i jaką kasą dysponuje. Oczywiście poza ASO koszt, będzie niższy jednakże bez gwarancji i wbicia do książeczki. Jest to swego rodzaju zaleta i wada, bo jak coś ci się stanie np. z układem chłodzenia itp. to jak przyjedziesz do ASO w celu kontroli - naprawy to mogą ci powiedzieć że "to tamci zepsuli" i jesteś załatwiony, a tak masz gwarancję. Tak więc wybór należy do ciebie.

Ja robię po za serwisem, ponieważ mnie to nic nie kosztuje. Ale to już inna bajka.
Ostatnio tak dla sprawdzenia to wymienialiśmy czynnik w przeciągu 3 miesięcy.

Co do cen to wygląda to różnie w niektórych miejscowościach opłata jest wyższa a w innych niższa. Zawsze możesz jeszcze podzwonić i zapytać. Dużo ofert jest też na Gruperze, wiem od koleżanki, bo śledzi takie rzeczy. Wink Niestety nie ma hondy a tym bardziej jazz'a Sad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 10:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Waldi,
Dane wziałem z własnego doświadczenia. Nie ma okresowego dobicia klimy w instrukcji przeglądu okresowego. To ze dmucha to dla mnie żadne sprawdzenie Wink Anyway u mnie przez 5 lat po 3 roku jedynie odgrzybiono klimatyzacje. W 6 roku na wiosne zaczela pracować znacznie słabiej i po pełnym serwisie odzyskała wigor Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 13:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Witam,

pieta,
Wieczorem poprzeglądam fakturki i dam znać co ile w ASO mi robili tą usługę.

To że nie ma informacji w instrukcji uważam trochę za błąd, ponieważ właściciel, lub właścicielka bo dużo też ostatnio pań na forum się pojawiło Wink
autka miałby pewność że dana usługa została wykonana. Jednocześnie byłaby to swego gwarancja producenta na trwałość tej części.

Powiem ci szczerze, że ja odgrzybiam - za pomocą tej "puszki" (wiesz o co chodzi) co rodzinny mechanik ma - za każdym razem jak wymieniam czynnik.

Jest na forum wątek o tym w którym to przekonywałem z kolegą przempo do swoich racji jednego z kolegów. Sprawa dotyczyła przede wszystkim pojęcia "dobijanie klimatyzacji" i "nabijanie klimatyzacji". Jest w nim także wklejony link w którym to wyjaśnione są wszystkie pojęcia i zagadnienia dotyczące klimatyzacji itd.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Q3lo

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-VTEC 100KM Executive 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 24 Kwi 2015, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Ja był odradzał serwis klimy w ASO. Klimatyzację samochodową serwisuje się w warsztatach którzy zajmują się tylko tym, a nie wulkanizatorzy czy pseudo expres myjnie z opcją nabijania klimy. Nabić to można kogoś w butelkę.
Teraz kombajn do "nabijania" można kupić za kilka tysięcy a za usługę "nabicia" biorą sobie od 80-150zł i na tym się kończy usługa serwisowa u wulkanizatorów. Bo jeśli chodzi o naprawę to już umywają ręce.
To prawda że najczęstszą przyczyną jest nieszczelność układu, ale poza tym jest jeszcze sporo innych czynników odpowiedzialnych za brak sprawności.
Poza tym w samochodzie który nie jest na gwarancji nie ma sensu przepłacać za wizytę w ASO tylko po to aby usługa została wbita w książkę serwisową. Fakturę czy rachunek z innego warsztatu także można potraktować jako załącznik do książki serwisowej.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 12 Sie 2015, 21:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Klimatyzacja-problem.


Panowie taka sytuacja;
Dziś jeździłem trochę po mieście z intensywnym użyciem klimatyzacji. Tryb Auto, temperatura 22 stopnie, gdyż podobno taka jest optymalna dla dobrego samopoczucia kierowcy. W sumie jak ustawiam sam temperaturę to to już chyba nie jest Auto.
Na postoju używałem sobie Webasto, które u mnie o tej porze nie wiedzieć czemu chłodzi. Może to normalne, jednak zawsze wydawało mi się, ze Webasto powinno grzać niezależnnie od temperatury otoczenia. W sumie to nieważne. Skoro chłodzi to używam w celu dodatkowego schłodzenia wnętrza auta. Very Happy
Tyle tytułem wprowadzenia.
Po powrocie do domu zauważyłem jak z auta coś cieknie, właściwie to delikatnie skapuje. Dotychczas pod autem zawsze było suchutko.
Lokalizacja to lewa strona gdzieś tak na wysokości lewego przedniego koła tylko nieco bardziej w prawo. Jak obserwowałem to te kapiące kropelki wyraźnie przypominały wodę. Wydaje mi się, że olej czy płyn chłodniczy miałby inną barwę i odróżnilbym to od wody.

Wiem, że w pewnych sytuacjach wycieki wody z układu klimy są normalne. Tylko zastanawiam się czy akurat stamtąd.
Tak z opisu to co to mogło być? Czy to może mieć coś wspólnego z klimatyzacją? U mnie to najbardziej mi pasuje, ale to miejsce wycieku mnie zastanawia.
Czy u Was w te upały zdarzają się jakieś wycieki spod auta? W którym miejscu klmatyzacja w Jazzie (automatyczna) usuwa wodę?
Będę wdzięczny za sugestię, gdyż nie chciałbym by mój mechanik mnie wyśmiał, gdy zjawie się u niego z czymś co jest normalnym objawem. Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System